Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Becsületsértés - melyik...

Becsületsértés - melyik törvényben található, hogy csak 30 napon belül tehet feljelentést a sértett?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam, hogy becsületsértés miatt 30 napon belül tehet feljelentést a sértett, viszont sehol sem találtam, hogy ezt melyik törvény vagy mi szabályozza. Keresgéltem már elég sokat, de mindenütt csak ezt találtam, anélkül, hogy utalna a konkrét törvényre, ahol ez található. Tudna ebben nekem valaki segíteni, hogy ezt pontosan hol találhatom?


"A magánindítványt attól a naptól számított 30 napon belül kell előterjeszteni, amelyen a magánindítványra jogosult a bűncselekmény elkövetőjének kilétéről tudomást szerzett."


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. okt. 20. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy szinte minden ügyre vonatkozik a 30 napos feljelentési határidő.
2016. okt. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Büntetőeljárásról szóló 1998. évi XIX. törvény (továbbiakban Be.)


Be. 52. § (1) Ha e törvény másképp nem rendelkezik, könnyű testi sértés, magántitok megsértése, levéltitok megsértése, rágalmazás, becsületsértés és kegyeletsértés esetén a vádat mint magánvádló a sértett képviseli, feltéve, hogy az elkövető magánindítványra büntethető.


Be. (3) A magánindítványt attól a naptól számított harminc napon belül kell előterjeszteni, amelyen a magánindítványra jogosult a bűncselekmény elkövetőjének kilétéről tudomást szerzett. A (2) bekezdésben meghatározott esetben ezt a határidőt attól a naptól kell számítani, amelyen a magánindítványra jogosult a felhívásról tudomást szerzett. Az elhunyt sértett hozzátartozója a még nyitva álló határidő alatt terjesztheti elő a magánindítványt.

2016. okt. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, a másodikat elírtam, az Be. 173. § (3) bekezdés
2016. okt. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ/segítséget!
2016. okt. 20. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!