Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Becsületsértés miatt kerülhete...

Becsületsértés miatt kerülhetek előzetesbe?

Figyelt kérdés
Egy levélben meg sértettem egy személy becsületétt.Magánindítvánnyal élt ellenem.Becsületsértés vétsége miatt.Beidéztek a bíróságra,előkészítő eljárás lefolytatása miatt.Ahol ha a sértett nem jelenik meg megszüntetik az ügyet,de ha igen lefolytatják.De meg fog jelenni.Mire számíthatok ebben az ügyben.Előre is köszönöm a válaszokat.
2016. szept. 13. 16:44
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Pontosítom.:


A tárgyalás (bizonyítás) előkészítése végett a bíróság személyes meghalgatást tűzött ki.


Az előkészítő ülés várható időtartama.:1 óra

2016. szept. 13. 16:55
 2/13 anonim ***** válasza:
Elozetesbe akkor szoktak kerulni ha fennall a bunismetles vagy a szokes lehetosege.
2016. szept. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. szept. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez elől gondolom a bíróság sem gondolja,hogy meg szöknék,meg eszem ágában sincs másik levelet írni.A feljelentés még Júnis 9-én lett elenem megtéve.
2016. szept. 13. 17:09
 5/13 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék megkérdezni az előkészítő eljáráson valami féle döntés születik?
2016. szept. 13. 17:31
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor magánlevélben küldtél neki valamit, amit más nem is látott?
2016. szept. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Wgy ember látta rajta kívül.
2016. szept. 13. 19:27
 8/13 A kérdező kommentje:
Végülis akinek oda adtam adja át.Elolvastam vagy sem azt nem tudom,arról nincs szó a papírban.
2016. szept. 13. 19:38
 9/13 anonim ***** válasza:
:)))))) Kizárt dolog az előzetes. Az előkészítő ülésen (helyesen: személyes meghallgatás) vagy megszüntetik az eljárást (pl. ha a magánvádló visszavonja a feljelentését), vagy továbbkerül tárgyalásra.
2016. szept. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Annyit még kérhetnék úgy dióhéjban,hogy működik ez az előkészítő eljárás?És fogadjak ügyvédet vagy felesleges?
2016. szept. 13. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!