Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ügyvédek tanácsát keresném.15...

Ügyvédek tanácsát keresném.15 éves vagyok és ki szeretnék költözni egyedül Németországba a barátomhoz. Lehetséges-e?

Figyelt kérdés
Elkell e múljak 18? Milyen papírok kellenek hozzá? Mennyi idő alatt lehet elrendzni ezt?
2016. okt. 25. 17:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hányszor írjuk még a 18 év alattiaknak? Extrém helyzetben gyámügyhöz fordulhatsz védelemért, de ha csak a "szerelem hajt", várj türelemmel a nagykorúságodik (feltéve, ha még akkor is fennáll a nagy szerelem)
2016. okt. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
48%
Szia!lehetséges oly modon hogy nagy korúsitod magad. Azt lelenti hogy szülők bele egyezése kell. Jól tom akkor csak 16 évestől lehet. Minek akkarnál ki költözni egy gyerekhez ha ő is 15 éves gyerekek vagytok még. Ha nem tetszik otthoni rendszer arra van megoldás a meg beszélés! Ilyen pejoratív dolgót életembe nem hallotam! Miből élné gyereknek a szülei majd eltart? Akkor csak élősködő lennél. Nem? Ha meg idősebb akor kezdj hozzá szokni út patka látványához. Szerintem ink tanulásra fektesd ezt az energiát. Mert ha sikerül a terved rövid időn belül meg fogod bánni. Mielőt le oltanàl előtte gobdolkoz el egy kiccsit.
2016. okt. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Szerintem is elkell múlnod 18-nak.
2016. okt. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem fogok én itt senkit beoffolni. Igen nagy a szerelem már 2 éve. Eltartani eltudom magam. Német országban vannak olyan iskolák ahol a diákoknak keresetük van. Én is és a barátom is ilyen iskolába menne és a keresetünk a szülőknek adnánk.már is megvan erre a megoldás.
2016. okt. 25. 17:29
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
18 éves korodig a nagyanyádnál se lakhatsz, ha a szülők nem engedik, nemhogy németországba költözz ki egymagad..
2016. okt. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Ez nagyon aranyos drágám,de fogalmad sincs róla,hogy mit vállalsz.Még fiatal vagy és azt hiszed,hogy ő az igazi ráadásul a világ is ilyen egyszerű,aztán felnősz és rájössz,hogy nem.

Egyébként nagykorúsíthatod magad,menj hozzá a barátodhoz és nagykorú leszel....

Inkább örülj,hogy a szüleid eltartanak,neked csak az a dolgod,hogy tanulj és egyetemre menj.

Külföldön okkal nehezebb lenne.Ott idegen felnőttekhez kellene alkalmazkodnod,bármi problémád lenne,nem lenne kihez fordulni,ráadásul a te továbbtanulásod nem támogatná senki,mehetnél 18 évesen takarítani,hogy legyen a tandíjra pénzed.

2016. okt. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
lol
2016. okt. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Először tanulj meg írni magyarul. Ez önmagában eltart 18 éves korodig, ahogy a kérdésedet elnézem...

Majd tanulj meg németül. Utána menj.

2016. okt. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott: nem tudsz németül. Másodikként, az a "kereset", amit ott kapnak a diákok, kb. a semmire jó, a lakbért nem tudod kifizetni vele, nemhogy a szüleidet. Három, 18 éves korod alatt ez szüleid beleegyezésével lehetetlen, és utána is legalább aggályos.
2016. okt. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és te, mint külföldi, ziher hogy nem fogsz kapni állami támogatást, ha nem dolgozol, akármilyen iskolába is jársz.
2016. okt. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!