Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki leltárt hogyan kell...

Hagyatéki leltárt hogyan kell elkészíteni?

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg a XI. kerületi hivataltól a hivatalos levelet hagyaték ügyben.Hogyan kell neki állni összeírni, milyen iratokat kell csatolni, ha a meghalt édesapámnak, csak tartozása volt?Illetve igaz-e, az az állítás, hogy járulékok is amit fizetett évekig(illetve a bruttó béréből évekig levontak) az a hagyatékba kerül?(XI. kerületi hagyatéki ügyintéző szerint így van)Lehetséges az is, hogy a BKV-től-mint munkáltatótól a végkielégítéshez hasonló összeg is járhat?(Azt tudom, hogy Erzsébet utalvány fog még járni)Honnan tudjam ezt előre, amikor a tartozások mellett ezeket is fel kell tüntetni?Hogyan történik a hagyaték "elosztása"? Azt olvastam, hogy a hitelező bankok ha van hagyaték először az ő követelés jogukat kell kielégíteni.Igaz ez?A munkahely szerint, és több rokonom szerint is-akik átestek már ezeken a dolgokon- a bankok biztosítják magukat arra az esetre, ha az adós meghal és senki nem vállalja a tartozást. Le kell fénymásolni a tartozásokról a papírokat vagy csak tételesen fel kell sorolni ügyszámmal együtt?Mi van akkor, ha valakinek volt munkabér letiltása 740 ezer ft-tal kezdődően, amit másfél évig vontak és rá pár hónapja 120 ezer ft-nyi kamatot is sikerült levonni, még sem kapott se a végrehajtó, sem a munkahely, sem apám levelet, hogy befejeződött az eljárás, de valószínűleg vége van ennek az ügynek(biztosan vége van, mert a végrehajtó kérte volna tovább a letiltás folytatását)Köszönöm előre is a segítséget.

2016. okt. 26. 15:33
 1/3 A kérdező kommentje:
Ha lehet saját szavaiddal válaszolj, ne jogszabályok számával, mert nem értem azok nyelvezetét.Köszi
2016. okt. 26. 15:36
 2/3 neglizse válasza:

Szia! Először is sajnálom, hogy meghalt édesapád.

Az illetékes közjegyző szokta összállítani a hagyatéki leltárt hivatalból. Azaz lekérdezik, hogy mi volt a tulajdonában, bankoktól számlák, hitel stb. Ha te is bemész a közjegyzőhöz, akkor előadhatod, hogy mit tudsz mi volt még a tulajdonában. Utána jön a hagyatéki tárgyalás. Ha egyedüli édes gyereke vagy akkor te örökölsz mindent, ha ketten vagytok 50-50%, ha hárman vagytok akkor ugyanúgy egyenlő arányban. Ha csak és kizárólag tartozása volt, akkor érdemes lemondani a hagyatékról akkor neked több dolgod nincs vele.

2016. okt. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Igen ez világos, csak nem tudom, hogy jár e valóban a munkáltatótól amit említettem.Valószínűleg összeírom, a tartozásokról a listát, meg megkérdezem a munkáltatót, hogy mennyire igaz a járulékkal kapcsolatos feltevésem(bár lehetséges önkéntes magánnyugdíj tagsággal kapcsolatos, ami nem aktuális, mivel meglett szüntetve a pénztári tagság)
2016. nov. 1. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!