Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igazságosnak tartjátok a...

Igazságosnak tartjátok a miskolci masszőrnő ítéletét?

Figyelt kérdés

Nem is volt ellene semmilyen közvetlen bizonyíték. Csak a zsák, és a ragasztószalag szólt ellene, de azon se találták meg a masszőrnő DNS-t.


A bíró szerint, bár közvetlen bizonyíték nem volt arra, hogy a masszőrnő ölte meg, de a bizonyítékok mégis "zárt logikai láncot alkotnak", és ezért csak is ő ölhette meg.


Ez felháborító, mi az hogy "zárt logikai láncot alkot"?? Ha ez alapján is el lehet ítélni bárkit az nagyon undorító....


Mondok egy példát( legyen a bűncselekmény mondjuk rongálás): Tételezzük fel, hogy valaki A pontban grafitizik, és felveszi egy térfigyelő kamera, majd pár órával később a B pontban készít egy hasonló grafitit, ugyanazzal a színnel, de a B pontban nincs kamera, és nem látta senki. Vegyünk bele egy haragost is a történetbe, aki mondjuk azt vallja a bíróságon, hogy igen ő rongált a B pontban is, nem láttam személyesen, de tudom hogy ő volt az. Ezek alapján a B pontban lévő rongálásban is bűnösnek találhatják, mert mondván szólva "zárt logikai láncot alkot"


Szóval szerintem ha ilyen Magyarországon az igazságszolgáltatás, az nagyon nem jó....


2016. okt. 28. 01:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Van az igazság és a jog. Mindenkinek az az érdeke, jogilag lezárjon egy-egy ügyet. Nem konkrétan az igazság a lényeg. Pénzed van menő ügyvédre, ismert vagy akkor talán.
2016. okt. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen véletlenek nem nagyon vannak, hogy pont olyan zsák és ragasztószalag volt nála.

Nem tudom egyébként, hogy igazságos-e, mert nem voltam ott, nem tudom, hogy mi történt.

De ha már kétszer is így döntöttek, akkor az nem valószínű, hogy tévedés. Hiszen sokszor másodfokon az elsővel teljesen ellentétes döntés születik.

A te példáddal egyébként nem lehet ezt összehasonlítani, mert teljesen más helyzet és a nem is illik rá a logika.

2016. okt. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem jó! Érdemes elolvasni ezt az interjút: [link] Vagy épp megnézni, hogy teljesen egyértelmű, zebrán gázolásos esetekben is mennyire eltérő ítéletek születnek a gyakorlatban.
2016. okt. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"zebrán gázolásos esetekben is mennyire eltérő ítéletek születnek a gyakorlatban."


Hát igen...én is szoktam hallani, hogy bár Magyarországon nincs precedensjog, viszont elvileg, nem ítélkezhetnek eltérően a bíróságok.....viszont a gyakorlatban meg mégis ezt teszik.

2016. okt. 28. 22:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Semmiféle bizonyíték nem kell ahhoz, hogy valakit hosszú évekre börtönbe zárjanak, ez a koncepciós per lényege, a kijelölt baleknak ülnie kell. Pusoma, Tánczos, Kaiser, ki tudja még hányan ülnek most is a sitten fogcsikorgatval, mert feltették őket a futószalagra.


Nade ez eddig csak az én fröcsögésem. Nézzük mit ír a bíró, aki belülről látta az "igazszágszolgáltatásnak" csúfolt bűzló trágyahegyet. Kérdező, ha szerinted a helyzet "az nagyon nem jó", akkor sírni fogsz, ha ezt elolvasod:

[link]

[link]


A jutalma nem is maradt el:

[link]

2016. okt. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Más az Igazság,és más a jog.

Az Igazság szerint képtelenség ,hogy ez a törékeny nő ölt volna,aki ismeri mindenki ezt mondja,de a körülmények miatt ő a gyanúsított.

A jog szerint NEM ítélhették volna el.

A súlyos bűnesetekben a "kétséget kizáró bizonyítás" a

mérvadó!

Kétségek:

A masszőrnő következetesen tagad,önmagában ez nem elég,DE,

hova tűnt a néni 100.000 ft-ja ?

Miért volt a néni fogsora a szobájában,ha reklamálni

ment miért nem tette be?

A rendőrök sorozatos mulasztása,a ragasztószalag,a fólia amivel a masszőrnő nem tudott elszámolni a masszázsszalon mellékhelyiségéből eltűnt,mert 4 órán keresztül nem biztosították a helyszínt.Az járkált ki-be aki akart..

A masszőrnő maga kérte a hazugságvizsgálatot.

Zavaros igazságügyi szakértői vizsgálat,kétféle is volt

a halál időpontját illetően,az egyik a nőt igazolta,nem ezt vették figyelembe.

A masszőrnő az állítólagos gyilkolás után reggelit vett,fóliát,ragasztószalagot vásárolt,elkísérte a lányát egy iskolába beiratkozni,megcsináltatta a haját a kollégájával(ott a szalonban),és interneten szörfözgetett egy társkereső oldalon..ez nem életszerű,képtelenség.

A DNS hiánya az áldozat,és a masszőrnő ruháján,amit azért nem találtak mert állítólag lepergett róla a szállításnál..

A fóliával betekert nénit a vádlott nem tudta volna lecipelni oda ahol megtalálták,fizikailag képtelen volt rá,és a fólia is széttépődött volna a küszöbön

ilyen súlynál ahol áthúzta,ezt sem vették figyelembe.

A fólián találtak DNS-t de ezt nem vizsgálták,hogy kié.

És mi van a másik oldalon?

Aznap egy ugyanolyan fóliát,és ragasztószalagot vásárolt mint amibe a nénit becsomagolták.

Csak idézni tudok:

"Szóval szerintem ha ilyen Magyarországon az igazságszolgáltatás, az nagyon nem jó.."

2016. okt. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Remélem a jövőben változik majd valahogy a helyzet, mert a jelenlegi állapot amit a magyar bíróságokon tesznek az tarthatatlan.


Ez vonatkozik a különböző Fegyelmi bizottságokra is (ők a bizonyítékok teljes hiánya esetén is elítélnek, ők rosszabbak mint a bíróság).


Igazából nem tudom mit kéne tenni, hogy ez megváltozzon....

2016. nov. 1. 02:33
 8/10 anonim válasza:

Még kiegészíteném:

A ragasztószalag egy részén egy idegen nőtől származó anyagmaradványt találtak,annak tulajdonosa azonban nem szerepel a bűnügyi nyilvántartásban.

Indíték nem volt,az ügyészség találta ki a reklámtáblás sztorit.

2016. nov. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koncepciós per volt az egész....
2016. nov. 9. 01:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, elég fura ügy. Ha elszámolt volna, mire kellett a szalag, talán már nem ülne. Bár tömegtermelés van, önmagában ez nem elég.
2022. ápr. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!