Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha bemegyek egy szórakozóhelyr...

Ha bemegyek egy szórakozóhelyre, és gázsprayt találnak nálam és elveszik, miért nem adják vissza kilépéskor?

Figyelt kérdés

Így jártam nemrégiben. Mindig van nálam gázspray, önvédelemre. Ezúttal, ahogy beléptem egy szórakozóhelyre, az őr megtalálta, elvette, és közölte, hogy nem adhatja vissza. Megkérdeztem miért. A válasza az volt, hogy támadó fegyvert nem engedhet be, el kell koboznia, elkobzott eszközt pedig nem adhat vissza.


Azt értem, hogy el kell vennie, de vissza miért nem adhatja? Miért elkobozzák, miért nem csak simán elveszik? Ha jól értem, azzal, hogy elkobozzák, eleve azt feltételezik, hogy támadni akarok vele, ami baromság.


2016. nov. 2. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
eleve azt feltételezik, hogy támadni akarok vele - be tudod bizonyitani az ellenkezojet?
2016. nov. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért én bizonyítsam be az ellenkezőjét? Bizonyításkor a vádló félnek kell bizonyítania. Egyébként ennyi erővel mindent elvehetnének, mert támadni egy övvel vagy egy körömvágó ollóval is lehet.
2016. nov. 2. 15:04
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Ha legális sprayről van szó, akkor vissza kell adnia.
2016. nov. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kovpet ***** válasza:
100%
Ő nem veheti el, hiszen egy magánember, semmi plusz joga nincs. Azt viszont megteheti, hogy a spray-vel nem enged be. Jogilag te adtad oda neki, hogy bemehess. Nyilván visszaadhatta volna, de inkább megtartotta (vagy kidobta), mert nincs arra kedve vagy ideje, hogy az összes "elvett" cuccot számontartsa, hogy kié volt.
2016. nov. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ő kifejezetten azt mondta, hogy neki a szabályzat szerint el kell vennie és le kell adnia a kerületi rendőrségen, ahol havonta egyszer egyben adják le az ilyen elkobzott dolgokat.
2016. nov. 2. 21:45
 6/9 kovpet ***** válasza:
100%

Én meg most azt mondom, hogy én vagyok a Pápa...

Egy biztonsági őr egy magáncég alkalmazottja, olyan, mint a sarki pékségben egy pék.

Semmi olyan plusz joga nincs, ami neked vagy nekem ne lenne meg.

2016. nov. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jó, hát ezt magyarázd meg a kopasznak...
2016. nov. 3. 18:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Az ilyenek miatt megy az általánosítás.
2016. nov. 5. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7: Ezt mondom hogy a szájtépés az mehet itt most, de amúgy akarsz valamit csinálni ellene? Az ügyvéded felhívja majd a szórakozóhelyet? Megkeresed a tulajt?


Elvesztettél egy spray-t, ami gondolom valahol 1-2 ezer forintba került neked. Ha nem tetszik akkor

A, pereld be őket és pereld ki belőlük a szart is, de ez rengeteg időbe fog telni és pénzbe fog kerülni (ami később talán megtérül utóbbi, ha veszítenek a perben)

B, szard le és ne menj oda többet vagy ne vigyél spray-t később ha mész


Ez kettő közül tudsz választani ez az igazság, akármennyit is tépjük itt a szánkat.

2016. nov. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!