Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez gyerekmunka? Mit kellene...

Ez gyerekmunka? Mit kellene tenni?

Figyelt kérdés

Van egy helybéli nö, aki abból él, hogy a környékbeli 10 emeletesek lépcsőházát takarítja.


A nőről azt kell tudni, hogy kicsapongó életet él. Rendszeresen látni részegen az utcán, folyamatosan hordja haza a kannásborokat a boltból.


Ez még nem is lenne probléma, de van 2 gyereke. Ránézésre 10-12 éves gyerekek. És kb egy éve a gyerekek dolgoznak helyette (volt már, hogy iskolaidőben is) amíg ő kocsmázik, vagy férfival van...


Többször fültanúja voltam egyébként, hogy a gyerekeivel milyen minősíthetetlen stílusba beszél és, hogy hogy bánik velük.


Mit lehetne tenni a gyerekek védelmében?

Gondolkoztam, hogy feljelentem, de akkor lehet, hogy a gyerekek árvaházba kerülnek ami nem biztos, hogy jobb...


Ja és egyébként mondtam már 1x 2x a nőnek, hogy ez nagyon nem jó amit művel, de még én voltam elküldeve a p.csába!


Ti mit tennétek?



2016. nov. 4. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Fel kell jelenteni a rendőrségen
2016. nov. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%
Be kell jelenteni a NAV-nál mert nem adózza le a 10 éves gyerek az tuti
2016. nov. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Három lehetőséged van.

1. Feljelented a gyámhatóságnál, állami gondozásba veszik.

2. A gyámhatóságnál kérvényezed, hogy magad látod el őket.

3. Hagyod az egészet.


Az a nagyjából természetes eset, hogy a hatóságok megfelelően intézkednek, hiszen ez a feladatuk, nos ez itt és most nem létező eset.

2016. nov. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
33%
Ha nem is gyerekmunka, de elhanyagolás. Ne foglalkozz vele. 100 óra iskolai hiányzás után automatikusan kimegy a gyámhatóság. Ne Te járd meg.
2016. nov. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Menőcsajszi72 ***** válasza:
JELENST FÖL!
2022. aug. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!