Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogom van-e munkatársammal...

Jogom van-e munkatársammal aki egyben a házastársam is saját anyanyelvünkön beszélni a munkahelyen? Az EBH szerint ez nem kérdés és tegyek bejelentést náluk.

Figyelt kérdés

Munkahelyen dolgozik az asszony is meg én is. Nem vagyunk magyarok, nem magyar az anyanyelvünk.

A kérdés első blikkre totál nonszensznek tűnik: jogom van-e az én édes feleségemmel a saját anyanyelvünkön beszélni a munkahelyen saját privát témában? Amit ugye senki sem ért ott csak mi.


Joga van –e bárkinek megtiltani hogy én az asszonyhoz saját nyelvemen szóljak?


Még egyszer a trollok kedvéért: saját feleségem privát téma nem az ügyfelekkel nem a főnökkel stb.


Joga van-e utasítani a főnöknek arra hogy itt csak magyarul beszélhetek?

Állásfoglalást kértem az EBH-tól és azt mondták hogy a felvetésem olyannyira abszurd hogy ilyennel még nem is találkoztak. Vallási kisebbségi etnikai szexuális megkülönböztetés mindennapos. De olyan hogy valaki a saját anyanyelve használatában korlátoznák egy olyannyira abszurd hogy alig hittek nekem. Mondtam majd bekapcsolva hagyom a mobilom mikor a főnök őrjöng és hangfelvételt csinálok.

Példa: az ókori rabszolgatartó társadalmakban a rabszolgának semmije se volt egy dolgot kivéve: a nyelve. Azt nem vették nem is vehették el tőle.

Itt meg a XXI. századi EU-ban (állítólag Mo. az már az EU lenne!!!) meg egy agyhalott paraszt akinek főnök tábla van a nyakában ezen rugózik?


És a trollok figyelmébe: nem az a kérdés kell-e itt dolgozni. Ez nem a kérdésemre a válasz. Nem kell.


2016. nov. 5. 17:07
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen jogod van hozzá.
2016. nov. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy milyen az a nem magyar nyelv. Dél-kelet irányba kicsit szűkös a tolerancia.

Egyébként persze nem ettől függ, de ez a helyzet. Én pultosként mindennapos vitákat látok, mert egy társaság románul karattyol félrészegen, és ezt a magyarok nagyon nem szeretik. Legyen ember a talpán, aki igazságot tesz.

2016. nov. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:

Igen jogod van, lehet a fõnöködnek komplexusa van és azt hiszi,hogy rosszat mondtok róla.Legfeljebb elõtte ne beszéljetek az anyanyelveteken.


En a saját férjemmel nem beszélhettem magyarul(a lakásomban),amikor a családja meglátogatott,mert nem értették és rettentõen zavarta az egójukat.

2016. nov. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 Varga Péte4 ***** válasza:
100%
Természetesen beszélhetsz vele anyanyelveteken - ha magatok vagytok. Egyéb körülmények között ez nem etnikai, hanem illembéli kérdés. Szerintem társaságban a sugdolózással esik egy kategóriába, ha olyan nyelven beszélsz, amit a többiek nem értenek.
2016. nov. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

Jogod biztos van, de ez rohadt bunkó dolog.


Még ha magánügyekről beszéltek, akkor is teljesen jogosan keltheti a környezetetekben azt az érzést, hogy róluk vagy ellenük beszéltek.


Mint amikor a cigányok nyilvános helyen átváltanak magyarról cigányra. Az is egy utálatos dolog.


Ahogy elöttem is írták, olyan ez mint a sugdolózás.

Ne csináljátok!

2016. nov. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

Jogod megvan hozzá, de ha többen vagytok, és a többiek csak magyarul értenek, (persze tudják, hogy nem esik nehezetekre magyarul beszélni) akkor a legnagyobb illetlenség, és sértő amit csináltok.

Gondolj bele abba a szituációba, ha elmennék az asszonnyal egy házibuliba ahol mindenki ismer, és angolul beszélnénk egymással. Hiszen nem esne nehezünkre, mert megértjük egymást ezen a nyelven is.

Vagy ha töritek a magyart, akkor ezt el kell nézni nektek.

2016. nov. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem a nyelv a gond, hanem hogy be nem áll a szátok, és beszélgettek ahelyett, hogy dolgoznátok... Nem?
2016. nov. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
36%

A minap hallottam egy ismerősömtől, hogy neki a német munkahelyén tiltották meg, hogy a magyar munkatársaival magyarul beszéljenek.

Az pedig a "bezzeg, meg wikommenskulturos, meg toleráns Németország.

Illetlenség olyan nyelven beszélni amit a többiek nem értenek.

2016. nov. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

" hanem hogy be nem áll a szátok"


Na ne. vannak akik 100x annyit pofáznak egy nap.

2016. nov. 5. 19:37
 10/42 A kérdező kommentje:

"amit a többiek nem értenek."


Leszarom mi az illetlenség de engem itt már kirúgással fenyegetnek.

Emiatt!!

2016. nov. 5. 19:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!