Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Berendelés szabadság alatt vs...

Berendelés szabadság alatt vs saját mobilom nem elérhető szabadság alatt- ki az erősebb? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A szitu sajnos köznapi, előre kért és engedélyezett szabira elutazik az ember, és a főnök sok munka miatt mégis berendelné őt szabi alatt. Ehhez sajnos minden joga megvan ha a „munkáltató kivételes gazdasági érdeke ezt megkívánja” ld jogszabály.


Igen ám, de ehhez el kéne érni a dolgozót. A dolgozó meg elutazott a főnök csak mobilon hívhatná mobilja meg kikapcsolva a dolgozónak. Ehhez meg a dolgozónak van meg minden joga, a mobil az övé ő fizeti, semmiféle megállapodás nincs hogy rendelkezésre kell állnia, nem is lehet ilyen mert saját mobil saját büdzséből a cégnek köze nincs hozzá. Ő úgy döntött nem kapcsolja be, joga van ehhez az atyaúristen se szólhat bele.


És a főnök nem tudja elérni nem tudja berendelni.

A dolgozó hazajön a szabiról, iszonyatos balhé várja fegyelmi írásban (ezért!!! mert nem tudta elérni!!) és fenyegetések sora hogy kirúgja keres más embert stb.


Mert tény

-szabiról történő berendeléshez a cégnek joga van

- a dolgozónak meg ahhoz van joga hogy azt csináljon a saját telefonjával amit akar. Ha nem kapcsolja be vagy kivágja a kukába hát az ő dolga



Kinek van igaza és voltaképp melyik szempont az erősebb?


Vagy egyszerű a szitu? Erősebb kutya toszik és kész? Kinek mihez van joga mi az etikus mit számít-a főnök az erősebb kutya és kész?


2016. szept. 29. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag természetesen nem teheti meg, hogy fegyelmit ad, mivel egyszerűen nem követtél el fegyelmi vétséget.

Ha pedig nincs külön megállapodás, nem vagy köteles munkaidőn kívül bekapcsolt állapotban tartani a mobilodat.

A fegyelmit természetesen nem vagy köteles elfogadni, mert teljes mértékben szabálytalanul kaptad (eleve nélküled folyt le a fegyelmi tárgyalás, már ha volt). Akár a munkaügyi bírósághoz is fordulhatsz, és csont nélkül neked adnának igazat.

Az persze a másik kérdés, hogy én ezek után önként és dalolva jönnék el egy ilyen helyről.

2016. szept. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"ogy én ezek után önként és dalolva jönnék el egy ilyen helyről."


Ó hát hidd el ha lenne hova ezen eset nélkül is örömmel húznék el innen!

2016. szept. 29. 12:21
 3/6 A kérdező kommentje:

"A fegyelmit természetesen nem vagy köteles elfogadni, "


felvetettem hogy nem írom alá. Meg is mondták azonnal: akkor fogjam a táskámat és irány az ajtó.

2016. szept. 29. 12:22
 4/6 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Neked van igazad, a mobilodat el is hagyhattad, el is romolhatott, a szabadságod felett nem rendelkezhet a munkáltató.


Én keresnék egy ügyvédet és olyan munkaügyi pert akasztanék a nyakába, hogy abból egy évig megélnék.


Ne írd alá, ha kirúg, akkor mondd, hogy kéred írásban és azzal a felmondással együtt menj ügyvédhez és közben jelentkezz be a munkaügyi kp-ba, hogy kapj 3 hónapig álláskeresési ellátást.


Nyert ügyed van.


Persze azt is megpróbálhatod, hogy elmondod neki, hogy beszéltem munkajogásszal, ne mondjon fel, mert óriási összeget fogsz kártérítésként követelni.

2016. szept. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szabi alatt el is utazhattál pl, én voltam már olyan országban ahol nem működött a kártyám, senki se tudott elérni és én se senkit. Jó mostmár utólag nem tudod ezt mondani... De viszont... Nem is kell magyarázkodnod.

Amúgy nem vagy köteles bekapcsolva tartani a telót. A főnök vmi gyökér lehet.

2016. okt. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

én ugyan nem vagyok jogász de azt hinném van erre törvényes megoldás a munkáltató részéről.

olyan szabadságot ad melyben kötelez a mobil állandó bekapcsolva tartására, ewsetleg céges mobil.

cserébe egy bizonyos rendelkezésre tartási összegért

2022. aug. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!