Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi értelme van annak, hogy...

Mi értelme van annak, hogy azt közlik, hogy több bűnözőt összesen hány évre ítéltek el?

Figyelt kérdés
Nem értem miért és mi értelme van így tájékoztatni embereket, hiszen ennek semmi értelmes információ tartalma nincsen. Ha három elítélt kap összesen hatvan év börtönt, akkor én még nem tudom, hogy ki mennyit kapott! Ha beülök az étterembe, ott sem az érdekel, hogy mennyibe kerül az étlap összes étele, hanem egy-egy konkrét étel ára érdekelne. Mért néznek hülyének bennünket?!
2010. ápr. 28. 09:53
 1/2 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem itt azon van a hangsúly, hogy ha megnézel két hármas csoportot, az egyik összesen pl. 20 évet kapott, a másik csoport összesen 100-at, akkor le tudod szűrni, hogy kit bűntettek meg jobban, ki követett el nagyobb bűnt.
2010. ápr. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Már sajnálom, hogy írtam példát, mert az is félrevezető. Legtöbbször ugyanis szó sincs arról sem, hogy hány főt ítéltek el, csak azt mondják meg, hogy abűnösök összesen hány évet kaptak. Abszolút baromság!
2010. ápr. 28. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!