Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyar állampolgárság megszerz...

Magyar állampolgárság megszerzése összesen mennyibe kerül, és mennyi ideig tart az eljárás?

Figyelt kérdés
2009. márc. 10. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, kerdezd meg toluk euvonal.hu
2009. márc. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha külföldön rekedt hazánkfia vagy, akkor egy pár évbe is beletelhet. Ismerek olyat is, aki már 10+ éve szeretne állampolgárságot.

Ellenben ha valami más nációhoz tartozol, pár nap alatt megvan az egész.

2009. márc. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mielött felreertes törtenne: ha külföldre rekedt hazankfia vagy - magyar allampolgarsaggal rendelkezel akkor is, ha az okmanyaid nincsenek meg, nem mondtal le a magyar allampolgarsagrol vagy nem fosztottak meg töle.

Ha külföldi allampolgar vagy, reszletesebb informaciokat kell adnod - különben nem tudunk segiteni.

2009. márc. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyrészt az eljárás idejét kérdeztem, és az nem 10 évig tart. Ha valaki már lehet Magyar állampolgár, akkor a kérvény beadása, és az állampolgárság megkapása közötti időre vagyok kíváncsi, illetve a befizetendő illetékek, kenőpénzek (Magyarországról van szó)mértékére.

Másrészt a 9:59-nek: maradok ahol vagyok. Mivel Magyarországon vagyok, és itt is születtem, és itt is éltem mindig.

A kérdés nem rám vonatkozik!

2009. márc. 11. 15:13
 5/8 anonim ***** válasza:

A 11. O4 -re:

Ha külfödre szakadt hazánkfia vagy, senki sem foglalkozik MO-n azzal, amiket itt felsoroltál.Ha külföldi a személyid, meg az útleveled, stb. okmányok, akkor külföldi állampolgár vagy és kész.A magyar állampolgárságot bizony meg kell szerezned!

Egyébként elvileg igazad van, csak ezeket senki nem nézi és nem érvényes itt. És egyre kevesebb ilyen ember van már, megöregedtek, meghalnak, a fiatalabbak már kint születtek, kinti állampolgárként.

2009. márc. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Az állampolgársági (honosítási) eljárás kb. egy évig tart. Más kérdés, hogy előtte mennyi ideig kell Magyarországon élnie a kérelmezőnek.

Az eljárás maga díjtalan, de vannak költségei.

2010. jan. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
2010. jún. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Grim13 ***** válasza:

E szerint [link]


Tehát :17. § (1) A miniszter egy éven belül adja ki az 5/A. § (2) bekezdésében meghatározott bizonyítványt, vagy hozza meg az 5/A. § (3) bekezdése szerinti határozatot.


(2) A miniszter a 6. § (1) bekezdésében foglalt előterjesztést honosítás esetén tizenkét hónapon belül, visszahonosítás esetén pedig hat hónapon belül nyújtja be a köztársasági elnöknek. A miniszter hat hónapon belül tesz javaslatot a köztársasági elnöknek a lemondás elfogadására, vagy hozza meg a 8. § (3) bekezdése szerinti határozatot.


(3) Az állampolgársági bizonyítvány kiadása iránti kérelemnek, valamint a 12. § szerinti megkeresésnek a miniszter három hónapon belül tesz eleget.


(4) Az (1)-(3) bekezdésben megállapított határidő a nyilatkozatnak, a kérelemnek, illetve a megkeresésnek a miniszterhez érkezése napján kezdődik, amely indokolt esetben egy ízben három hónappal meghosszabbítható.


(5) A honosítási és visszahonosítási kérelmet, valamint a lemondási nyilatkozatot a köztársasági elnök döntéséig, az állampolgársági bizonyítvány iránti kérelmet a bizonyítvány kiadásáig a kérelmező visszavonhatja. Ilyen esetben az eljárást a miniszter megszünteti.


(6) Az állampolgársági eljárásban a kérelmező helyett meghatalmazottja is eljárhat, kivéve, ha e törvény személyes eljárást ír elő. Az állampolgársági ügyben eljáró szerv a képviseleti jogosultságot megvizsgálhatja és visszautasítja az olyan meghatalmazott eljárását, aki az ügyben a képviselet ellátására nem alkalmas, vagy aki a jogosultságát nem igazolja.


(7) Ha az állampolgársági ügy eldöntése olyan kérdés előzetes elbírálásától függ, amelyben az eljárás más szerv hatáskörébe tartozik, a miniszter az eljárást felfüggeszti. Ha a más szerv előtti eljárás megindítására a kérelmező jogosult, erre megfelelő határidő kitűzése mellett a miniszter felhívja. Ha a kérelmező a felhívásnak nem tesz eleget, a miniszter az eljárást megszünteti vagy a rendelkezésre álló adatok alapján dönt, illetve tesz előterjesztést a köztársasági elnöknek.


(8) Az állampolgársági bizonyítvány kiadása iránti kérelem esetén a miniszter a kérelem érdemi vizsgálat nélküli elutasításáról, az eljárás megszüntetéséről és felfüggesztéséről, valamint az eljárási költség viselése tekintetében végzéssel dönt.

DE EZ NEM 1 EGZAKT TUDOMÁNY: ÉN MOST FOGOK LEVELET ÍRNI NEKIK MERT ÉVE TOJNAK A FEJEMRE.TELEFONON MEG SEMMIT SEM LEHET ELÉRNI.Magyarul úgy kb. fél évtől élet fogyt.-ig van a határidő. Az ár a fordítások árától függ (diploma, érettségi, anyakönyvi k. ) min.60ezer max 100ezer cakkompakk

2010. aug. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!