Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiengedtem a szomszéd kutyáját...

Kiengedtem a szomszéd kutyáját a saját házamból az utcára, mert átugrott hozzánk és kergette a macskákat. Mi lesz ennek a következménye?

Figyelt kérdés

Először úgy gondoltam el sem mondom neki hogy én voltam, de aztán mégis. Nem voltam vele rosszba.

Mondtam hogy megölte volna a két macskát, mert már az egyiket elkapta, csak az megkarmolta és el tudott szökni.


Feljelentett, mit fogok kapni ezért, hogy a saját állataimat védtem?


2016. nov. 7. 14:09
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

A kerítés a bal oldali, asszem az enyém.

Ha nem lettek volna oda pakolva a lécek biztos nem tudott volna átjönni, 5 évig nem sikerült neki..

2016. nov. 7. 15:45
 12/15 A kérdező kommentje:

Kérhetnék erre vonatkozó törvényeket?

Én nem találtam nagyon erre semmit.

Csak hogy tudjak majd valamivel védekezni.

2016. nov. 7. 15:46
 13/15 anonim ***** válasza:

A kutyatartónak gondoskodnia kell róla, hogy a kutyája ne mehessen át a szomszéd telekre, ott ne okozhasson kárt.


Ha ez mégis megtörténik, kártérítési felelőssége van.


Te viszont nyugodtan kizavarhatod a telkedről, különösen, ha veszélyeztet téged, vagy a háziállataidat. A feljelentése könnyen visszafelé fog elsülni, és a végén még meg is büntetik! ;-)


szóval nyugi, nem tettél semmi szabálytalant.

2016. nov. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Na nehogymár a kérdező érezze magát rosszul,azért mert a gyökér szomszéd kutyája át tud jön a kerítésen,és a macskáit fenyegeti.


Nem bántotta a kutyát,hanem szimplán kiengedte,mi mást tehetett volna.

Majd megkeresi a gazdája a kutyát,nem a kérdező felelőssége a dolog.


Inkább a szomszéd örüljön,hogy te nem jelentetted fel.

2016. nov. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én lefényképezném a léceket, ahogy a kerítésnek vannak támasztva. Így tényleg semmi okod az aggodalomra.
2016. nov. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!