Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek kell állni a postaköltsé...

Kinek kell állni a postaköltséget, ha nem megfelelő a rendelt áru?

Figyelt kérdés
Interneten rendeltünk egy autó alkatrészt.Amikor megkaptuk,rögtön jeleztük,hogy nem ahhoz az autó márkához valót küldték. Ciutrent rendeltünk és Peugeot-ot küldtek. Visszapostáztuk,de a postaköltséget nem küldték.Ez 2.000 ft mínusz.Ezt a költséget nem a cégnek kéne állni? Ők küldtek alapból rossz terméket.

2016. nov. 7. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Vaterán vettem hibás árut,oda-vissza nekem kellett fizetni a postát,de legalább a vételárat visszautalta az eladó.
2016. nov. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez egy hivatalos online bolt.
2016. nov. 7. 22:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Aki visszaküldi.
2016. nov. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A hibás fél
2016. nov. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A feladónak, meg akitől elkérik....
2016. nov. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem azt a cipőt kaptam, amit a boltból rendeltem. Három nap múlva jött a futár kicserélni. Egy fillért nem kellet pluszban fizetnem.
2016. nov. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez le kell hogy legyen írva a felhasználási feltételek közé, amit te beklikkeltél hogy tudomásul vetted. Van aki állja a postaköltséget, van aki nem. Ha ők azt állítják hogy igen akkor jogosan kérheted vissza a gubád.
2016. nov. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy tranzakciót hajtottál végre egy másik féllel. A célod eléréséhez költségek járulhatnak. Különösen, ha nem előre méred fel őket. Itt például azt, hogy tévedhetnek. És ekkor a vásárló fizeti a visszáru költségeit (szinte biztos, hogy szerepel a szerződésben).

A költségeket mindig lehet visszakérni polgári peres eljárás útján. Itt is érdemes előre gondolkodni. Megéri-e, ki nyerhet, stb.

Jósolok: nem kapsz vissza semmit, minél többet foglalkozol vele, annál többe kerül ez neked.

2016. nov. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!