Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Leadtam egy cipőt bevizsgálásr...

Leadtam egy cipőt bevizsgálásra, mert a vásárlást követő fél éven belül kikopott. Megfelelő ez a szakvélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Vettem januárban egy cipőt, júniusra mindkét párnak az orra kikopott, egyik annyira elvékonyodott, hogy majdnem kilyukadt. Fél éven belül vagyok, leadtam bevizsgálásra. Bevizsgálták, megvan az eredmény, még nem vettem át, csak azt mondták el telefonon, hogy elutasították a kifogásom. Az indoklásban az szerepel, hogy "semmi nem utal arra, hogy anyag hiba miatt kopott ki" és hogy bekötött fűzővel adtam le a cipőt, amiből arra következtetnek, hogy nem rendeltetés szerűen használtam.

Szerintetek megállja a helyét a szakvélemény indoklása?

Szerintem nem igazán. Hogyan menjek tovább?

Köszi előre is



2016. júl. 11. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Általában mindíg a "nem rendeltetés szerű használat" Vagy a túlhordás szokott lenni az elutasítási indok.


Pedig hát logikailag ha egy cipőre adnak 1 év garanciát, és tönkre megy mert hordtad akkor nyílván jogos a panaszod.


Sokmindent nem tehetsz.

Fordulhatsz a Nemzeti Fogyasztóvédelmi hatósághoz, ami macerás és nem igen fogják törni magukat a cipőd miatt.

Vagy pert índítasz, ami túlzás egy cipő miatt.

Vagy hagyod a francba az egészet.

2016. júl. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..


[link]


Ezeken a helyeken elég sok információ van, szerintem hiba volt elfogadni a szakértőt, rögzíteni kellett volna egy független igénybevételét. Így még mindig kérhetsz mástól szakvéleményt, csak így már asszem azt neked kell fizetni.

2016. júl. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Esetleg kérdezősködj afelől, hogy mit értenek "nem rendeltetésszerű használat" alatt. Ha a lábad alakját vagy a járásod módját támadják, akkor azonnal perelheted őket diszkrimináció/rasszizmus miatt, és milliókat leakaszthatsz róluk kártérítésként, főleg ha némi médiafigyelmet is kap a dolog.
2016. júl. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
diszkrimináció és rasszizmus.... meg háborús bűnök... nálad minden oké?
2016. nov. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!