Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha Ausztriába vagy Németország...

Ha Ausztriába vagy Németországba költöznék, milyen jogokkal és meddig lehetne ott élni állampolgárság megszerzése nélkül?

Figyelt kérdés
Ebben a két országban sorkatonaság van és el akarom kerülni, hogy besorozzanak akár katonai szolgálatra, akár közmunkára. Egészségügyi állapotom megakadályozná a fizikai katonai szolgálatot, de "nem fizikai katonai munkára" ugyanúgy alkalmasnak találnának. 19 éves vagyok tegyük fel 23 éves koromra valahogy ki tudok jutni, úgyhogy 30-valahányig ki kéne bírni.
2010. ápr. 28. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem kell megijedned. Én 10 évet éltem Németországban, és nem lettem német állampolgár. Ez amúgy is önkéntes, feltételekhez van kötve, és nem kötelez rá senki. Te vagy az első, akit emiatt hallok aggódni. Sokan meg alig várják, hogy megszerezhessék a külföldi állampolgárságot...
2010. ápr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Magával az állampolgársággal semmi bajom nem lenne, csak a katonáskodást akarom elkerülni. Végcélom egyébként nem Németország lenne, hanem Ausztrália vagy az USA, de ezekbe az országokba még nehezebb bejutni, és szerintem az európai országok közül Németország a legjobb hely ahol lehetek, de mondjuk Hollandia is tetszik.
2010. ápr. 28. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!