Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ugye ez nem bűncselekmény?

Ugye ez nem bűncselekmény?

Figyelt kérdés
25 éves fiú vagyok. kb 17 éves koromban, csináltam egy nagy hülyeséget. Felhivtam egy idős asszonyt akit nem ismertem és azzal csaptam be hogy egy hozzátartozója súlyos állapotban kórházba került de nem tudom ki az. Nem minősitő, rosszindulatú válaszokat kérnék, mert én magam és tisztában vagyok vele, hogy milyen csúnya dolog volt, de az akkori 17 éves észjárásom és a mostani az teljesen más, megváltoztam megkomolyodtam és nagyon bánom hogy csináltam kamaszkoromban ilyen dolgokat. A kérdésem az hogy ugye ezzel még nem követtem el büncselekményt, hisz nem fenyegetés volt csak egy hamis állítás. Nem hiszem hogy baja lett volna ettől a hölgynek, tehát lehet olyanon aggódom ami meg se történt, meg ugye lassan kilenc éve lesz.
2016. nov. 14. 08:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Ha felhívtad, a nevét sem tudtad, a hozzátartozóját sem tudtad, akkor csak nem hitte el.
2016. nov. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Anno az én nagymamám is felhívták ilyennel, de nem dőlt be a telefonálónak.


Mondjuk azt nem értem, hogy ennek mi értelme volt... Általában akkor szokták ezt csinálni, ha pénzt akarnak kicsikarni az idősektől. Gondolom neked is ez volt a célod, szóval szépen elkozmetikáztad a lényeget. Ez esetben ugyanis már szerintem bűncselekménynek számít.

2016. nov. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem, semmi pénzzel kapcsolatos dolog nem volt és meg se fordult a fejemben
2016. nov. 14. 09:06
 4/24 A kérdező kommentje:
Sosem tennék ilyet
2016. nov. 14. 09:18
 5/24 anonim ***** válasza:
33%
Akkor mi a volt a célod? Mert azért egy családtag egészségi állapotával heccelni eléggé szemét és undorító dolog, átlagos telefonbetyár ilyet nem csinál, max ha ismeri az illetőt, és valamiért meg akarja szívatni.
2016. nov. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Ha nem csaltál tőle ki pénzt vagy egyéb dolog nem történt és nem is ismered az illetőt fogalmad sincs hogy hol lehet most akkor lépj túl az eseten.


Lehet hogy ütközik valamilyen paragrafussal de nem fog vele foglalkozni senki. Szerintem maximum szabálysértés (mondjuk zaklatás) De már elévült.


Szóval bűncselekmény semmikép

2016. nov. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
53%

62 %-os: egy kamasznak nem feltétlen vannak hátsó gondolatai, mármint személyes bosszú vagy anyagi elöny, egyszerüen csak "viccesnek" tartja, ha mást bosszant és az egészben az egy pluszz kick, hogy az illetöröl nem is tud semmit.


Kérdezö: ez - ahogy idöközben felismerted - igen szemét dolog volt töled, de mivel erre rájöttél, nem érdemes emiatt magad gyötörni.


Az ilyen elvileg büntetendö lenne, de csak akkor foglalkoznak vele, ha az áldozat feljelentést tesz. Ha eddig nem lett semmi következménye, akkor nem is fog.

2016. nov. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem lett belőle semmi, akkor már nem lesz. 8 éve volt. Már biztos nem is emlékszik rá.
2016. nov. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
33%

7


Kamaszként mi is telefonbetyárkodtunk a haverokkal, de sohasem ilyen szemét módon.


Egyébként, amint már írtam, ez egy általános módja a pénzkicsikarásnak... Nagymamámtól is azt kérték, hogy adjon nekik pénzt, mert az unokájának, aki balesetet szenvedett, szüksége van rá.

2016. nov. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Itt ilyen nem történt.
2016. nov. 14. 09:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!