Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az utcán belémköt egy...

Ha az utcán belémköt egy velem egyidős 16 éves srác megüt és én visszaütök egyet (kimegy pár foga, eltörik az álla, enyhe agyrázkódás) akkor lehet belőle valami? Számíthatok büntetésre? Két évig boxoltam, kb 5 éve.

Figyelt kérdés
2016. nov. 20. 23:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Számíthatsz. Sőt, másra is. Tudod, aki csak "harcban" képes gondolkodni, sőt más élethelyzetet nemcsak nem ismer, de nem is kedvel, nos az ilyenek általában harcban vesznek el. De ezt nehéz lenne neked elmagyarázni, másképp szocializálódtál. Többre viszont nincs idő. Se neked, se nekem.
2016. nov. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha ilyen történik, akkor rasszista támadásért fognak büntetni. Merthát a kicsi L. Marlonbrandóka nem kötözködik.
2016. nov. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 BlodDrunk ***** válasza:

Ha van tanú,és tényleg azt történt amit leírsz akkor nem lesz neked belőle semmi.

Ha nincs tanú,akkor kb mindketten rácsesztek.


Volt hasonló esetem 4éve,akkor egy szorakozóhely után követtek minket 3an,mi voltunk 2en,haveromat megütötték,én visszaütöttem a csávónak,elájult haverjai elkezdtek pánikolni hívták a mentőket.


Végül 2év rendörségi futkozás után,annyi lett belőle,hogy csoportosan elkövetett garázdaság.

kaptunk egy szép csekket és ennyi.

2016. nov. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Igen, számíthatsz rá, amit leírsz, az súlyos testi sértés a csonttörés miatt. Jogos védelmi helyzetben akkor vagy, ha ez a cselekményed a téged ért támadás elhárításához szükséges. Igazából az eset körülményei lesznek a döntőek. Ha még nem történt meg, inkább igyekezz elkerülni.
2016. nov. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
ja és ha előtte azt mondja "megöllek"?
2016. dec. 7. 17:22
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha te azt mondod nekem, hogy most szétverem a fejed én pedig erre előveszek egy fegyvert és fejbe lőlek az nem áll arányban, 1 mert nem verted szét a fejem, csak azt mondtad, 2 engem nem ért sérülés - pláne komoly - ami bizonyítaná azt, hogy te valóban szétakartad verni a fejem ergo nem volt arányos..te pedig nagyon halott vagy! Azt mondja megöllek Ki szerint? Szerinted? Tanúk vannak akik igazolják ezt vagy felvétel vagy bármi? Ha valamit állítasz azt Neked kell bizonyítani! Ráadásul ha bármi betegsége van aminek következtében azonnal meghal mész a sittre, ha 8 napon túl gyógyuló sérüléseket okozol mész a sittre, ráadásul bokszoltál..ez súlyosbító körülmény! Reméljük ez csak elméleti kérdés, mert ha nem nem lennék a helyedben! Esetleg ha fegyverrel támad rád és súlyosan megsérülsz, mert pl megszúr akkor üthetsz amekkorát akarsz csak ne haljon bele :-) meg persze te is éld túl a mellkasba szúrást :-)
2016. dec. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
mindenkit megnyugtatok elméleti kérdés volt. nem áll szándékomban verekedni csak a ringben:)
2016. dec. 7. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!