Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kávézóban veszek valamit,...

Ha kávézóban veszek valamit, utána kötelező blokkot kapnom? Kihágásnak számít az, ha ezt az eladó nem teszi meg?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 29. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2010. ápr. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Nyugta a neve,ha kézzel írt ,akkor számla.És igen,kötelező nyugtaadás elmulasztása a szabálysértés neve.Első alkalommal pénzbírság,többször előfordulva üzlethelyiség határozott ideig tartó bezárása+bírság.

De nem a nyugtaadás elmulasztása a szabálysértés maga,hanem ha nem üti be a kasszába(nem adózik utána)

2010. ápr. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Gondolom nekem nem kell tudnom róla, hogy mit ütött be hova - ha nem kaptam számlát, akkor az bizonyíték arra, hogy az eladó hibázott, ugye?
2010. ápr. 29. 20:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Elvileg kell adnia számlát,hiszen így számolsz el vele esetlegesen.Az apeh sem akkor büntet,ha nem adnak neki próbavásárláskor számlát,hanem miután nem kapott,felmutatja az igazolványát,kér egy egy forintos nyugtát(ezt azért,hogy azzal tudja igazolni,hogy a gépben mikor vásárolt ő,hogy ne üsse be utólag a hiányzó tételt az eladó)majd megnézi a gépben,hogy be van-e ütve az ő vásárlása.Ha be van:nincs bünti(max ha kasszazárást tart és a bevitt összeg nem egyezik a pénzmennyiséggel)ha nincs beütve a vásárlása,akkor büntet.
2010. ápr. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom h nem ütötte be a vásárlásom, de fene sem tudja. Én csak azt tudom, amit nem kaptam...


Szóval ha gyanítom, hogy mindezt az eladó nem teszi meg, és azt akarom, hogy szúrópróbaszerű ellenőrzést tartsanak valahol, azt az APEH-nél kell bejelenteni? Én a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőségre gondoltam. Vagy mindegy? Kösz a segítséget még egyszer.

2010. ápr. 29. 20:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Fogyasztóvédelem nem foglalkozik ilyennel,ott azért tehetsz panaszt,pl savanyú volt a tejszín ,vagy nem annyit fizettél,mint amennyi ki van írva.

Apeh ilyen esetben az illetékes,de kérdéses,hogy kivonulnak csak úgy egy bejelentésre,hiszen nem a kávézók a fő "nyugtanemadók" hanem piacosok,hentesek,zöldségesek.Valószínű egy kávézó vezeti azt a számítógépes rendszerében,csak nem vitte ki az asztalodhoz.Manapság számítógépesen pincérre,asztalra lebontva vezetik a kasszát.Nem a300 ft-os kávéval csalnak(aminek előállítási ára kb 50 ft) ,hanem vagy 1.a pincér bas sza át főnökét,úgy ,hogy zsebre dolgozik pl kívülről hoz italt,így a főnöke azt látja,hogy nem fogyott a kóla,így nem is keresi az árát,miközben a pincér a saját maga által bevitt kólából mér ki,ami így vendéglátós árral számolva a zsebére megy.2 maga a cég kettős könyvelést tart(szarabb helyek,mint a legtöbb éjszakai szórakozóhely)nem azt a piát adja,nem annyit mér ki,stb,de a nyugta nem adás is előfordulhat.

2010. ápr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, megérdemelnél egy orbitális nagy taslit! Te besúgó, fontoskodó, háttérember. Ott, akkor miért nem mersz pattogni hm?
2010. ápr. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló. Akár maga az Antikrisztus is lehetek, ahhoz sem lenne a világon semmi közöd.

Ilyen szívélyes érdeklődést viszont nem utasíthatok vissza. Természetesen akkor és ott reklamáltam, és akkor és ott minősíthetetlen hangon válaszolt a személyzet. A panaszkönyvet kértem, nem adták. Ahelyett, hogy - amint azt valószínűleg a te jó édes családodban szokás - golfütővel nekirontottam volna az eladónak, inkább utólag akarom érvényesíteni a jogaimat.


Érdemes lenne 20 év demokrácia után megtanulni, hogy nem attól leszel faszacsávó, hogy a jogsértést 1) lenyeled, 2) agresszívan reagálsz. Inkább vonulj el és ismerkedj szépen a jogtárral.

2010. ápr. 29. 21:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Kerdezo utolso kommentjere: jogos a reakciod. Mondjuk megirhattad volna az eset hatteret elobb is.
2010. ápr. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!