Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha feljelentem milyen büntetés...

Ha feljelentem milyen büntetést kap? Ez elég bizonyíték lenne?

Figyelt kérdés
Eladtam egy lánynak 20 000 Ft értékben 1 jegyet. Még mindig nem hajlandó kifizetni, és még ő háborodik fel azon, hogy nem hagyom békén és, hogy "miért sírok egy ilyen kis összeg miatt."A bizonyítékaim a beszélgetések, ahol megbeszéltük, hogy átutalja az összeget, én elküldtem neki a jegyeket és az, hogy nem érkezett meg a pénz a számlámra. Ha feljelentem, milyen büntetés jár neki? Érdemes feljelenteni? Ez elég bizonyíték?

2016. nov. 29. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajna ez egy polgári peres ügy, és nem köztörvényes.

Húszezer forintért pert indítani pedig felesleges. Nyeld le a békát, és dönts a saját belátásod szerint, hogy mit teszel a jövően.

2016. nov. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az van, amit első írt.

Ettől függetlenül még megfenyegetheted, hogy feljelentést teszel és hogy ezek lennének a bizonyítékaid... azt neki nem kell tudni, hogy ez nem reális, elég ha megijed:D

2016. nov. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Átverték a jegyüzért? :))
2016. nov. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hoppá! Ez fel sem tűnt! Az üzérkedés viszont bűncselekmény!

Oó kérdező itt könnyen visszanyalhat a fagyi, úgy hogy jobb ha lapítassz!

2016. nov. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az én jegyem volt, de egy közbejött műtét miatt nem tudtam elmenni, annyiért adtam el, amennyibe került.
2016. nov. 30. 12:50
 6/6 Feketeruhasember ***** válasza:
Aha, pont akkor jött közbe egy műtéted..
2017. jan. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!