Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » átvertek a neten álnéven, de...

átvertek a neten álnéven, de a szamlaszama alapján meg lehet az elkoveto, ha feljelentem?

Figyelt kérdés
Vissza kapom a pénzt?

2016. okt. 4. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha érthetőbben és részletesebben eltudod mondani a rendőrségen akkor valószínű visszakapod. Minél előbb annál jobb!
2016. okt. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Gotland ***** válasza:

Attól függ, hogy mi történt pontosan.

Részleteznéd kicsit?

2016. okt. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Előre utalással fizettem a jofogason es nem küldte az arut, valószínűleg álnéven volt fent 5000ft a károm.
2016. okt. 4. 15:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Jelentsd be az oldalnál, a jófogásnál elsőnek, ha ők sem tesznek semmit, jöhet a rendőrsé. Bár az sem garantálja a kár megtérítését.
2016. okt. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

50.001 ft alatt csak szabálysértés, ami azt jelenti számodra kb hogy így jártál.


De miért fizetsz előre?

Ha előre is fizetünk, akkor is max a postaköltséget.

2016. okt. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hülye voltam es megbiztam a csaloban.
2016. okt. 4. 16:03
 7/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Vissza kapom a pénzt?"


Évek kérdése, ha egyáltalán. Kb úgy zajlik, hogy feljelented, reménykedsz, hogy még jópár embert átvert és ők is feljelentik, akkor már foglalkoznak is vele. Ha sikerül megtalálni, akkor további nyomozás, persze tagadni fogja, még tovább nyomozás, bizonyítékgyűjtés, bíróság, fellebbezés, bíróság, fellebbezés, bíróság, jogerős ítélet, ami általában felfüggesztett, nem azonnal letöltendő. Ha ez megvan, akkor jöhetsz te, aki polgári peres úton követelheted a pénzed. Jó eséllyel nyersz, megítélik, hogy fizetnie kell. Mivel ezeknek a csalóknak általában (papíron) semmijük sincs, se ingóság, se ingatlan, se (bejelentett) munka (és többnyire esélyük sincs rá, ráadásul van egy ítélet ellenük, ami tovább rontja az esélyüket a munkaerőpiacon). Szóval mire a pénzedhez jutsz, az évek kérdése is lehet, de lehet, hogy a "soha" közelebb van az igazsághoz. És persze sok csaló épít arra is, hogy "ennyi pénzért úgyse fog (mindenki) feljelenteni".

2016. okt. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát nekem erre se időm se energiám, inkább hagyom a fenébe.
2016. okt. 4. 16:38
 9/9 kovpet ***** válasza:

"inkább hagyom a fenébe"


Akkor másokat is átver.

Az oldalt legalább értesítsd az esetről...

2016. okt. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!