Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha bizonyíték nincs a kezemben...

Ha bizonyíték nincs a kezemben, de feljelentem a volt főbérlőmet Apehnál mivel nem adózott az albérlet után mi lehet a követmezmény?

Figyelt kérdés
Behajthat pénzt az APEH a főbérlőtől bizonyíték nélkül vagy nem is foglalkozik vele inkább?
2013. jún. 18. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez ilyen "haragszom rád, feljelentelek" móka lenne?
2013. jún. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Főbérlői szempontból érdekel a dolog,esetleges bűntetés kiszabása miatt. Nem vagyok én albérlő.
2013. jún. 18. 14:13
 3/8 anonim ***** válasza:
névtelen és nem bizonyítható feljelentéssel nem foglalkozik a NAV.
2013. jún. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az albérlőt is megb@sszák, mert tudta, hogy nem adózik a tulajdonos.
2013. jún. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Albérlőként nem tudhatod, hogy adózik-e (neked nem kell bizonylatot adjon, neki van bejelentési és adózási kötelezettsége).


Azt, hogy névtelen bejelentéssel foglalkozik-e a NAV, azt nem tudom.

2013. jún. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

... mi lehet a következmény?

Jótett helyébe jót várj!

De mondhatjuk úgy is: Isten nem ver bottal. Csak feljelentőt feljelentővel! Vagy: aki másnak vermet ás, maga esik bele! És még sorolhatnánk! :))))

2013. jún. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Annyira szánalmaz az ilyenek.
2013. jún. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is szánalmasnak tartom az ilyet.

Mit foglalkozol vele, hogy adózik-e vagy sem. Ez legyen az Ő gondja, ha utoléri a sorsa. Neki lesznek álmatlan éjszakái, nem Neked.

Egy bérlő, ha nincs megelégedve a bérbeadóval, akkor keressen másik bérletet, ne pedig feljelentéseket gyártson.

Ha szemétkedik a bérlővel valamiért (nem fizeti vissza a kauciót stb.), arra van más jogi út...

2013. jún. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!