Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mik a jogaim, ha lopással...

Mik a jogaim, ha lopással vádolnak egy üzletben?

Figyelt kérdés
Ma egy müller áruházban vásároltam.Fizettem,erre a biztonságiőr felszólított,hogy fáradjak az irodába,egy rutinellenőrzésre.Kipakoltatták a táskámat,megkérdezték,hogy mindent fizettem-e.Mondtam,hogy igen,és kérdeztem,hogy mégis mit "loptam" el,erre a válasz az volt,hogy nekem tudnom kellene.Persze nem loptam el semmit,aztán kiderült,hogy két szemceruza eltulajdonításával vádolnak.Nem találták nálam mivel nem is loptam,de nagyon megalázó volt ez az egész!38 hetes kismama vagyok,bármikor megszülhetek,és ilyet kell átélnem!Felháborító ez az egész!Kamera nincs az üzletben,a biztonságiőr meg egy 50-60 éves szemüveges vénember!Talán ideje lenne felszerelni pár kamerát,a biztonságiőrnek meg vagy nyugdijba menni,vagy eggyel nagyobb dioptriájú szemüveget vásárolni!Én ilyenkor mit tehetek?Tehetek feljelentést?
2008. okt. 6. 13:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%
rágalmazásért...mindenképpen.
2008. okt. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
jah a minimum, olyan kártérítést akaszthatnál a nyakukba hogy csak na. csak kellenének tanúk hozzá, akik szintén elmesélik h nem volt nálad stb, meg ienek. azért iet nem lehet csinálni, főleg ha nem tudják bizonyítani nem találtak semmit.ilyen a világon nincs hogy kivesznek vkit a tömegből és azt mondják ellopott két szemceruzát.én minimum visszamennék és elmondanám,hogy mit szólnának hozzá hogy ha feljelentéd őket, biztos hűledeznének. de simán megteheted, csak tényleg úgy lenne hatásos, ha lenne rá tanúd. úgy tuti siker. minél több ember előtt állították ezt rólad annál nagyobb baj nekik.
2008. okt. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
98%
Ilyen esetben kötelesek jegyzőkönyvet felvenni. Ez lehet az alapja a te későbbi jogi eljárásodnak is. Készült jegyzőkönyv?
2008. okt. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%
Megkérdezhetném, hogy ez melyik müllerben volt? Csak mert az ismerősöm alá tartozik szinte az összes, ő a területi igazgató, ha ez valóban így történt, talán oda tudok szólni. Egyébként ha erre kérnek, akkor fel kell tenni nekik a kérdést, hogy mégis milyen jogszabály alapján szeretné megnézni a táskámat. Általában nem tudják rá a választ ( ami most sajnos nekem sem jut eszembe, de biztos, hogy vmi 2005. évi) :)
2008. okt. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
98%

Engem is megvádoltak egyszer egy hipermarketben, hogy elloptam azt a cd-t (egy számítógéeps játék volt), amit pár nappal korábban ott vettem (másnap kölcsönadtam és amikor visszakaptam, benne maradt a táskámban). Kérték a blokkot, amit szerintük meg kellett volna őriznem. A vasárnapi vásárlásról szerdán blokkot? A videofelvételen (a kamera a cd-állványra volt irányítva) nem látszottam, a cd már használt volt, de jegyzőkönyvet vettek fel, amiben az előre odanyomtatott részt, miszerint "a lopás tényét elismerem/nem ismerem el" valahogy elfelejtették kitölteni. Így nem voltam hajlandó aláírni. Mintha szívességet tennének, úgy kérdezték meg, hogy akkor nem ismerem el? Mondtam: persze, hogy nem!

Feljelentettek.

Kijött a papír, hogy menjek be vallomást tenni, "tanúit és bizonyítékait hozza magával". Még nekem kellett bizonyítanom, hogy nem loptam. Szerencsére a számítógépem elég jó bizonyíték volt, arra ugyanis már hétfőn fel lett telepítve az állítólag szerdán ellopott játék.

Végeredmény: hosszú hónapok múlva kijött egy papír, hogy az eljárást megszüntették, bemehetek az elkobzott cd-ért. Na, az a cd azóta is ott van, a környéket is utálom.


Csak azért írtam le a történetet, hogy lásd: bármikor, bárkivel megtörténhet.

Sajnos úgy látszik, ilyen világban élünk.

Én is szerettem volna panaszt tenni, de nem ér annyit az egész, csak plusz idegeskedés.

Ha ragaszkodsz hozzá, tehetsz feljelentést, vagy panaszt az illető őr cégénél, de szerintem csak Te fogsz tovább idegeskedni, más értelme nem lesz. Inkább próbáld meg elfelejteni, gondolj inkább a babádra!

2008. okt. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Készült jegyzőkönyv?
2008. okt. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%
Jegyzőkönyv készült???
2008. okt. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
95%
Nem készült jegyzőkönyv?
2008. okt. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
81%
Mi történt? Lecsuktak, azért nem írsz?
2008. okt. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Kipakoltam a táskám,nem volt benne semmi,amit elloptam volna,közben egy hölgy elviharzott,hogy rendőrt hív.Mondtam,hogy nyugodtan.Gondolom közben meggondolta magát,látván,hogy tényleg nincs nálam semmi!Jegyzőkönyv nem készült,sajnos!Bár nem tudom,hogy ilyet csak akkor csinálnak-e,ha rendőri intézkedés is történik,vagy akkor is kötelesek-e,ha nincs rendőr,és nem történt lopás.Én nem is tudtam akkor abban a pillanatban gondolkodni,felzaklatott ez az egész,csak az volt a fejemben,hogy minnél előbb elhúzzak innen,és soha többé ebben az üzletben nem vásárolok!Amit előzöleg kifizettem azt is mondtam,hogy nem kérem,adják vissza az árát!Ez meg is történt.Amúgy felléptem a honlapjukra,és ott leírtam egy levélben a történteket,amire már választ is kaptam.Azt írták utánna járnak a dolognak,és megteszik a szükséges lépéseket,és elnézést kértek.Tudom,hogy ez csak a rizsa,de azért jól esett,hogy valaki bocsánatot kért.Ha meg esetleg komolyan veszik az ügyet,akkor remélem kirúgják a biztonságiőrt!
2008. okt. 6. 19:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!