Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mik a jogaim, ha lopással...

Mik a jogaim, ha lopással vádolnak egy üzletben?

Figyelt kérdés
Ma egy müller áruházban vásároltam.Fizettem,erre a biztonságiőr felszólított,hogy fáradjak az irodába,egy rutinellenőrzésre.Kipakoltatták a táskámat,megkérdezték,hogy mindent fizettem-e.Mondtam,hogy igen,és kérdeztem,hogy mégis mit "loptam" el,erre a válasz az volt,hogy nekem tudnom kellene.Persze nem loptam el semmit,aztán kiderült,hogy két szemceruza eltulajdonításával vádolnak.Nem találták nálam mivel nem is loptam,de nagyon megalázó volt ez az egész!38 hetes kismama vagyok,bármikor megszülhetek,és ilyet kell átélnem!Felháborító ez az egész!Kamera nincs az üzletben,a biztonságiőr meg egy 50-60 éves szemüveges vénember!Talán ideje lenne felszerelni pár kamerát,a biztonságiőrnek meg vagy nyugdijba menni,vagy eggyel nagyobb dioptriájú szemüveget vásárolni!Én ilyenkor mit tehetek?Tehetek feljelentést?
2008. okt. 6. 13:48
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
89%
Hasonló szituba került a feleségem is.Én"elbeszélgettem" és felvilágosítottam a jogairól az őrt.Mit ad Isten megint hív az asszony,hogy zaklatja az ürge.Megint lementem és megsimogattam a hátát.Azóta egyenruhát kapott,kitűzőt,és nem a tettenérésre hanem a megelőzésre teszi a cég a hangsúlyt.Az eladó tér helyett a kassza mögött áll.1-2 hét eltelte után nem láttam a kis barátomat.Adataink ellenőrzésére,regisztrálására nem kérhet személyünket igazoló okiratot.Ő nem hatósági személy.Az más kérdés,hogy még kiérnek a rendőrök eltelik kis idő és nem fognak örülni de ártatlanságunk megéri néha ezt a 20-30percet.Táskába,ruhába nem nyúlhat.Lehetőség szerint az erre a célra kialakított szobába kell kísérnie a vásárlót.A szobában egy vezető beosztásban lévő áruházi alkalmazottnak is kell lennie ill a velünk lévő személy tanúnak és még két őr.A szoba kamerával ellátott legyen ami hangot is vesz.A kísérésnek mindig diszkrétnek kell lennie.A táskából és a zsebeink kiürítését kérheti ha ártatlanok vagyunk ezt azért tegyük meg.Ha felvétellel fenyegetnek és meg is mutatnák nézzük meg.Az esetek többségében ez csak duma.Olvassuk el a jegyzőkönyvet és kérjünk egy példányt v másoltassuk le az eredetit.Panasz esetén panaszkönyv.Hölgy esetén legalább egy nőnek is ott kell lenni,nélküle be se menjünk.Az őrnek céges igazolványnak kell lennie amin neve v száma fel van tüntetve.Formaruha esetén jól látható helyen hordják,civil őrnél előbb igazolnia kell magát.A vagyonőri igazolvány csak érvényes szakmai kamarai igazolvánnyal együtt és személyi igazolvánnyal együtt érvényes.Ezek az infók csak a kereskedelmi egységekben érvényesek.Más területen kérhetnek személyit de nem írom le.
2008. okt. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
A táskádat törvény szerint csak rendőrnek vagy köteles megmutatni ergo a biztonsági őrnek nics joga. Olyat tettek amihez nincs joguk, perelj!
2008. nov. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
Velem is előfurdolt ilyesmi, a kasszánál kozvetlen fizetés után odahívott egy biztonsági őr és azt mondta mutassam meg azokat a táskáimat. Talált egy Liverpoolos focilabdát, és felhívott valakit, h árulnak-e ott olyat (Tescoban eredeti Adidas focilabda?). Pár perc telefonálás után visszatette a labdát a táskámba és odébbállt...
2009. dec. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Az előbbi vagyok, még annyit hozzátennék, h mielőtt telefonált, mutattam neki blokkot.
2009. dec. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Kedves 2008-10-30 18:47


Köszönjük a részletes leírást,

annyit még hozzá tdnál tenni, vagy valaki más,

hogy mik az ide onatkozó jogszabályok nevei, számai?

Mire hivatkozhatunk, illetve az őrnek mire kell hivatkoznia?

2010. okt. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!