Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ismertek olyan törvényt vagy...

Ismertek olyan törvényt vagy szabályzatot, ami szerint online apróhirdetéses oldalon eladott használt telefonkészüléket vissza kellene vásárolnom ha a vevő másnap reklamál hogy nem úgy működik ahogy kéne?

Figyelt kérdés
Szóval az történt hogy eladtam egy telefonkészüléket, jófogáson, és másnap hívott a vevő hogy az ő hálózatán (Telenor) nem működik rendesen, gyakran megszakad stb. Én az én hálózatomon (Telekom) nem tapasztaltam ilyent. Most azt követeli hogy vásároljam vissza, feljelentéssel fenyegetőzik, meg olyanokkal hogy a telefon illegálisan lett függetlenítve. Lehet ennek valami alapja? A készüléket én is használtan vettem, és problémamentesen használtam X hónapig. Találkozott már valaki hasonló esettel? Esetleg tudtok olyanról hogy a telefon hibásan van hálózatfüggetlenítve, és nem működik rendesen másik hálózaton? Én úgy tudtam ha ki van kódólva akkor vagy működik vagy nem. Lehet olyan hogy bizonyos hálózaton működik, a másikon meg ugyanúgy működik csak néha térerővesztés van?

2016. nov. 30. 12:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Magánszemélynek nincs visszavásárlási kötelezettsége, tehát a vevő így járt. Amúgy is valószínűbb hogy át akar verni, értelmes ember előbb kérdezne fenyegetőzés és rágalmazás helyett.
2016. nov. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!