Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi idő kapcsolják ki?

Mennyi idő kapcsolják ki?

Figyelt kérdés

Ha valaki nem fizeti be a közmű számlákat (viz, gáz, villany), mennyi idő kapcsolják ki azokat?


A novemberiek nem lettek kifizetve, és a decemberiek sem lesznek valószínűleg.


Lehetséges, hogy már decemberben kikötik őket?



2016. dec. 1. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ennyi után szerintem nem kapcsolják ki.
2016. dec. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60 nap
2016. dec. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Változó. Általában türelmesek, több hónapig is elhúzódik az eljárás.

De jártam már úgy (ez vagy 15 évvel ezelőtt volt), hogy azonnal jött a felszólítás, előbb, mint a következő havi számla, és mivel 8 napon belül nem reagáltam semmit, a 9. napon már lekapcsolták a villanyomat. Fogyasztásom az ugyan nem volt, éppen az ország túlsó felében melóztam, kéthavonta jártam haza, a párom meg akkoriban exesedett éppen, és már kiköltözött. De ezt nem vették figyelembe, mert átalányos szerződésem volt.

2016. dec. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy mindegyik 60 nap?


Mert én azt hallottam, hogy a gázt, meg a villanyt már 30 után kiköthetik.


Valaki tudna linket, vagy linkeket küldeni?


Budapesti szolgáltatokról, Díjbeszedő Zrt-ről lenne szó.


A segítségeteket előre is köszönöm!

2016. dec. 1. 11:52
 5/10 Alain Delon ***** válasza:
Így már voltam én is. Betelefonáltam nekik, hogy ez várható, milyen megoldási lehetőségek vannak? Ha szólsz nekik, látják a jó szándékot, és nem rögtön a kikapcsolással fognak jönni.
2016. dec. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
sehol nem kapcsolják ki 30 nap tartozás után. ezek ilyen neten terjedő hü*eségek.
2016. dec. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam:


"A kikapcsolás iránti kezdeményezést a földgázkereskedő legkorábban a fizetési kötelezettség határidejének lejártát követő 63. napon teheti meg a földgázelosztó felé"


Az igaz. hogy pár éve hoztak egy olyan törvényt, hogy télen nem lehet kikötni a közműveket?

2016. dec. 1. 13:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem fizetsz, mi a fenét akarsz?

Mi lenne, ha inkább kifizetnéd?

2016. dec. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem volt veled problémájuk, akkor min. 60 nap. Ha eddig is csak felszólításra fizettél, előfordulhat, hogy nem várják meg.
2016. dec. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alain Delon ***** válasza:
A gázzal pont szerencséd van, mert pár napja jelentette be a Főgáz a kikapcsolási moratóriumot. Ennek értelmében tavaszig senkit nem fognak kikapcsolni.
2016. dec. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!