Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Diákként hogy tudok úgy...

Diákként hogy tudok úgy munkát vállalni, hogy kikerüljem a szövetkezeteket?

Figyelt kérdés
Milyen járulékokat, adókat kell a munkaadómnak fizetnie, ha hallgatói jogviszonyom van?
2016. dec. 6. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:

az a nem mindegy h nappalis vagy-e vagy sem. ha nappalis, akkor nagyon jól jár veled a munkáltató, minimális a vonzat amit fizetni kell.

persze kellene tudni, milyen a munka, mert esetedben sztem a legnyerőbb egy 7-es adószám kiváltása lenne (ha szellemi vagy művészeti, etán "egyéb" tevékenységbe bele passzírozható)


és határozottan azzal nyersz a legtöbbet ha te magad keresed a munkáltatót. gondolhatod h az ilyen közvetítők elég szép %-ot szednek le a pénzedből ... Szóval amolyan magánzóként tudsz a legtöbbet keresni.

Most nehéz példákat mondani, de hirtelen ami eszembe jut, egy volt évfolyamtársam a művészetin aktmodellkedést vállalt, természetesen semmi közbeiktatott láncszem, és elég szépen keresett vele. (és ha jól emlékszem még megbízási szerződéssel is a nagy része megmaradt neki)

2016. dec. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dolgoztam egy konkrét helyen, a nyolc fős szűkebb kollektívából hatan nappali tagozatos hallgatók voltak. Az egyetemen (hivatalosan) nem tudták, hogy ők dolgoznak, nálunk meg (hivatalosan) nem tudták, hogy ők nappali tagozatos hallgatók. Hogy a NAV-nál hogy nem futottak össze a szálak, azt a mai napig nem értem.


Egyébként nem kell neked diákszövetkezet, hogy hallgatóként munkát vállalj, csak nem biztos, hogy találsz nélkülük melót.


Mert értelemszerűen, akik diákokat akarnak dolgoztatni, egyszerűbb ha egy közvetítővel állnak kapcsolatban, és nem maguk intézik a toborzást. Aki meg nem áll kapcsolatban diákmeló-közvetítővel, az nem valószínű, hogy akarna diákokat melóztatni.

2016. dec. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem számít, hogy hallgató vagy, senkit nem érdekel, nem is szabálytalan, nincs más adózása, ugyanazokat a járulékokat fizeted. Iskolaszövetkezetnél a speciális jogviszony miatt kevesebb lesz az államnak fizetendő rész, de ha privátban találsz munkát, akkor nincs semmi különös. Úgy tudod kikerülni őket, hogy keményen munkát keresel, de valószínűleg szövetkezeten keresztül egyszerűbb dolgod lesz.
2016. dec. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nos. Jelenleg van munkám, alkalmi munkavállalóként vagyok bejelentve. Csak szeretnék egy (számomra) kevésbé kockázatosabb formában dolgozni.

Konkrétan x. alkalommal kapok fizetést és x. alkalommal kell szólnom, hogy nem jól számoltak el.

2016. dec. 6. 21:35
 5/7 anonim ***** válasza:

abban nincs semmi meglepő.

de már bocs, nem érzek egyet az előzőekkel, hát ha nappalis vagy,akkor teljesen más szabályok vonatkoznak rád (eleve TB pl)

2016. dec. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy nappali tagozatosként nem kell járulékokat fizetni.
2016. dec. 7. 10:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Rosszul tudjátok, előfordul az ilyesmi. Ha találtok ilyen jogszabályt, várom!
2016. dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!