Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ha rég lejárt...

Mit tehetek ha rég lejárt élelmiszert adtak el nekem?

Figyelt kérdés
10 hónapos élelmiszerről lenne szó. Olyanokra gondoltam pl, hogy igényelhetem a komplett számla vagy csak az adott termék árának a visszafizetését. Illetve ha a bolt mégsem teljesíti ezt a kötelességét, akkor hol vehetem fel a kapcsolatot a hatóságokkal. Próbáltam keresni a neten válaszokat, de sajnos semmi - a számomra - használható dolgot nem sikerült előkerítenem. Előre köszi a válaszokat!

2016. dec. 7. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Neked mi a bánat bajod van?

Lejárt a szavatossági ideje? Akkor menj be a boltba, aztán ott reklamálj, vagy a fogyasztóvédelemnél!

2016. dec. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Már tegnap is kérdezted. Kérdezz máshol.
2016. dec. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. Kidobod és máskor megnézed, mielőtt kifizeted. (Ha kicsi az értéke és messze van a bolt, érdemes ezt választani.)

2. Visszaviszed. (Ha drága volt, vagy nagyon közel van a bolt.) Vidd a blokkot/számlát is.

3. Kéred a panaszkönyvet és beleírod. (Mondjuk sokat nem jelent.)

4. Bejelented a fogyasztóvédelemnél és az élelmiszerbiztonsági hivatalnál.

2016. dec. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy nyomorult üdítőn vergődik a kedves kérdező. :D
2016. dec. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nyugodtan idd meg! Nincs annak semmi baja! Ha nem nyitottad ki, és nem tartottad a napon és melegen.
2016. dec. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mire alapoznád a komplett számla összegét?

Vásároltál mondjuk 47 800 forintokért mindenfélét, s egy 250 ft-os cucc rossz. akkor te 47 550 Ft bánatpénzt érdemelsz?


Kérdés: Hogyan bizonyítod, hogy az a termék abból a tételből származik, amit most vettél, s nem két évvel korábban?

2016. dec. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy felajánlásom!

Ha a kérdést harmadszor is kiírod, fizetek neked egy üveg üdítőt.

2016. dec. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!"


Azt a lejárt cuccot te megvehetted egy évvel ezelőtt is. Ezzel tehát ne is próbálkozz.


Az ellen tudsz fellépni, ha még mindig van a polcon a lejárt szavatosságú áruból. De akkor is maximum szólsz az eladónak, hogy vegyék le a polcról. Ha nem, akkor esetleg beírhatsz a panaszkönyvbe vagy jelented a fogyasztóvédelemnek. (Gondolom nem vagy olyan lüke, hogy még egyet vegyél belőle.)

2016. dec. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha van blokkod, visszaviheted, kicserélheted.

Írhatsz az üzletben a "Vásárlók könyvébe" panaszt. Ebben az esetben az üzemeltető vizsgálja a panaszod, és ő fog írásban értesíteni.

Ha ebből mindenképp ügyet akarsz csinálni, mert pl.rendszeresen előfordul, akkor a NÉBIH honlapján megtalálod a területileg illetékest, oda írhatsz panaszt.

Magam véleménye: ha 1x-i eset, és senki sem lett beteg, max.visszavinném,és kicseréltetném.

2016. dec. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__elelmiszerbolto..


Ez a kérdés bizonyára a tied. Egyetlen üdítő miatt ne hőbörögj már... évtizedek múlva is iható, Youtube-on találhatsz jópár ilyen videót.

2016. dec. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!