Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » A boltok árusíthatnak lejárt...

A boltok árusíthatnak lejárt szavatosságú élelmiszert?

Figyelt kérdés

Nem szeretném megnevezni konkrétan melyikben, de egy kisebb hazai élelmiszerüzlet-lánc boltjában tudatosan árusítanak hónapok óta lejárt szavatosságú élelmiszereket akciósként hirdetve. Főként olyan termékekről van szó, amik nem kifejezetten romlandók, de van lejárati idejük, mint például üdítők, csokoládészeletek, stb.


Ez nem törvénybe ütköző? Mi a teendő ilyenkor?



2015. nov. 1. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lejártat egyáltalán nem árusíthatnak. Akciózni a lejárat előtt közeli időben lehet.

Nébih, ANTSZ-nél lehet bejelenteni.

2015. nov. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami aznap jár le, azt még ki lehet tenni akciósan a polcra. Egyéb esetben, pl. másnap reggel a nyitásnál kint levő tegnap lejárt és el nem pakolt áru miatt akár százezres nagyságrendű büntetés is várható.


Piacon azért nem kell ezen meglepődni, a kisboltokban meg sokszor blokkot sem kap az ember. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb alkalmazottnak nincs képzettsége, így nem is dolgozhatnának hivatalosan eladóként.

2015. nov. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%
Úgy tudom, az olyan termékeket nem szabad árulni, melyre az van írva: "fogyasztható ...-ig". Ilyenek például a tejtermékek és a húsok. Ha viszont nem veszélyes az egészségre, csak esetleg vesztett a minőségéből, akkor kint lehet a polcon.
2015. nov. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
CBA ? Láttam jó párszor , de más üzletekbe is annyi eltéréssel hogy a lejárati nap után nem volt kitéve többet . Ritkán kapnak ellenőrzést , kényes ügy az élelmezés , a hentes részlegek függetlenül a cégcsoporttól és a pékségek is a régebbi vagy gyanús állapotú holmikat használják először el ... Vendéglők kifőzdék túlnyomórésze bezárhatna .
2015. nov. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
nevezd csak meg nyugodtan. én is láttam már ilyet, szerintem felháborító és undorító.
2015. nov. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvben nem, de megteszik. Már vettem penészes joghurtot a Reálban és nem túl friss felvágottat a Tescoban.
2015. nov. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!