Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a különbség a szabálysértés...

Mi a különbség a szabálysértési törvényben és az állatvédelmi törvényvben szereplő veszélyes eb jogi értelmezése között?

Figyelt kérdés

1998. évi XXVIII. törvény

az állatok védelméről és kíméletéről:

24/A. §50 (1) Az állatvédelmi hatóság az ebet egyedileg veszélyesnek minősítheti, amennyiben

a) az eb fizikai sérülést okozott, és megvalósulnak a veszélyesnek minősítés e törvény végrehajtására kiadott jogszabályban meghatározott feltételei, vagy

b) az eb fizikai vagy pszichikai állapota alapján feltételezhető, hogy az embernek fizikai sérülést okozhat, és ez a veszélyhelyzet kizárólag az eb veszélyesnek minősítésével hárítható el.

(2) Veszélyes eb az állatvédelmi hatóság által egyedileg veszélyesnek minősített eb.

(3) Az (1) bekezdés b) pontja szerinti eljárásba be kell vonni az ebek viselkedésének megítélésében jártas szakértőt. ...


2012. évi II. törvény

a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről:


193. § (2 Aki veszélyes ebét nem zárt helyen tartja, vagy nem helyez el a ház (lakás) bejáratán a veszélyes ebre utaló megfelelő figyelmeztető táblát, szabálysértést követ el.



Háttértörténet: 2 db kutyát (1 viszla, 1 németjuhász keverék) tartunk minden oldalról zárt kertben, és bejárati kapu is zárva. Egynap a szomszédunk különféle vádakkal rendőri intézkedést kért, amiből persze nem lett semmi. Végül a kiérkező járőrvezető meglátta kutyákat és érdeklődött a oltási papírokról. Amire én kétszer is megkérdeztem, hogy hozzam-e Könyveket. Látta a járőr hogy ez túlságosan rendben van ezért a figyelmeztető tábla hiányába kötött bele, és tett szabálysértési feljelentést.


Megjött a határozat a járási hivalból, felhívtam az szabálysértési szakügyintézőt, aki a határozatot gyártotta, és feltettem neki is a fenti kérdést. Mire válaszolta hogy a szabálysértési tv-ben lévő "veszélyes eb " az nem az a veszélyes eb.


Járt-e már valaki hasonló helyzetben?


Másrészt mi értelme volt 2014-ben a "harapós kutya" kifejezést "veszélyes eb"-re változtatmi.


Minmális bírságot szabtak ki, csak a járőr értelmetlen kötekedése és az igazságtalanság dühít.



2016. dec. 7. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kerek ez a történet valahogy. Milyen jogon büntet egy rendőrjárőr a kapun lévő tábla hiánya miatt? Köze nincs hozzá. Az ÁVT-t ahány hivatalnok, annyiféle képen értelmezik.

Fellebbezhetsz a határozat ellen, csak nem tudom, kinek. Részemről azt ajánlom, vedd fel neten a kapcsolatot Dr. Pozsonyi Anikóval. Mert ilyen korlátolt hivatali dolgozók mellett és a kutyagyűlölő szomszédod mellett nem biztos, hogy ez lesz a utolsó problémád velük.

2016. dec. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2016. dec. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már én is felvettem a kapcsolatot jogi szakértővel, annyira nem súlyos a helyzet. Ha nem is azon, hogy veszélyes ebek-e a kutyák, hanem hogy nem én vagyok a telek és a kutyák tulajdonosa, valószínűleg el fog vérezni a dolog. A járőr engem igazotatott és nagyon megszeretett volna büntetni...
2016. dec. 7. 22:28
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazad van mennyire korlátoltak, szerintem még az Erzsébet utalvánty osztogatás is meghaladta volna ennek a képességét.

Amikor felhívtam, hogy mégis mit ért jogi értelemben veszélyes eb alatt percekig csak hebegett, majd elkérte az elérhetőségeimet és azóta is válaszol.

2016. dec. 7. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!