Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP-s vagyok. A levélben...

OTP-s vagyok. A levélben szereplő 372000 reálhozamra,72000 forintot kaptam, amíg az ing 420-ból 370-et utalt. Miért van ez a nagy különbség?

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:

A 372000Ft (állítólagos) reálhozam kb 2MFt hozamból, az meg olyan 10MFt körüli tőkéből származhat. Ez 13 év tagságot feltételezve átlag 64000Ft befizetést, vagyis 800ezres fizetést feltételez. Tévedhetek úgy 30%-ot (kivéve ha volt kiegészítő befizetés, de annak a teljes összegét vissza kell kapni, tehát az max 72000 lehetett, és akkor nem volt reálhozam).


372000 hozamból (nem reálhozam) lehetséges a 72000 reálhozam, sőt még jónak is mondható. Ha az ING-nél volt kiegészítő befizetés, havi 1-2000Ft-tal (és 13 év tagsággal) is könnyen kijön a 300e fölötti kifizetés.


Annyi, de annyi cikk, leírás, tájékoztatás szólt arról, hogy a hozam és reálhozam között óriási különbségek lehetnek, mégis általában ezeket keverik össze az emberek...

2011. aug. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Mert nem sok embernek van hozzáértése és ENNYI a válasz
2011. aug. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!