Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Könnyű testi sértés esetében...

Könnyű testi sértés esetében bármilyen sérülés miatt lehet feljelentést tenni?

Figyelt kérdés
Például apró karcolás, lila folt; ami 8 napon belül meggyógyul.

2016. dec. 8. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem érdemes. Engem is ért most a nyáron inzultus, elmentem látleletet vetetni. Majd elmentem ingyenes jogsegélyszolgálathoz ( ügyvédhez) azt javasolta, hogy mivel nem tudom bizonyítani, + aki nekem kárt okozott tagad, tanú nincs, nem biztos, hogy megnyerném, sőt a gatyám rá menne a perköltségekre.
2016. dec. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

* Előző voltam. Egyébként én csak azért nem mentem bele mégsem, sokat gondolkodtam, mert nem jó az egészségi állapotom.


Mi inkább úgy oldjuk majd meg, hogy majd, amikor nem számít rá, (lehet, hogy egy év múlva, lehet, hogy 10 ) vissza fogja kapni a családom támogatásával...

2016. dec. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
* Ja bocsi még ez fontos! Viszont, ha megnyerném, akkor 2 év felfüggesztettet is kaphat, vagy egy jó kis pénzbírságot. Gondold jól át, van-e erőd, energiád végig csinálni, mert elhúzódhat évekig. Havonta 2x3x járkálhatsz a bíróságra. Ezt nagyon át kell gondolni.
2016. dec. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tehetsz feljelentést

De ah nincs tanu, és az elkövető tagad akkor nem tudod bízonyítani és bukod a 10 ezer forintos magánvádi illetéket.


Ha van tanú vagy beismeri a biró előtt az elkövető hogy bátott téged akkol "bűnös" ítélet születik

A büntetés függ attól hogy az elkövető volt-e már büntetve vagy nem.

Ha nem volt még büntetve akkor szinte biztos hogy próbára bocsájtást kap vagy bírói megróvást.

Elsőre tuti nem kap felfüggesztettet vagy pénzbírságot.

2016. dec. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 Nekem az ügyvéd mondta a 2 évet.
2016. dec. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen

Elméletileg 2 évig terjedő szabadság vesztést is lehet kapni könnyű testi sértésért


De a bírói gyakorlat alapján ez nem szokott bekövetkezni.

2016. dec. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megvertél valakit kérdező? Be vagy szarva? Remélem megkapod a büntetésed!
2016. dec. 9. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem én bántottam mást, hanem engem bántottak.


Valaki belecsípett a karomba, és nagyon belilult, napokig olyan volt és utána sárga lett és csak néhány nap múlva tűnt el.

2016. dec. 9. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!