Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 4 slukk miatt kerülhetek...

4 slukk miatt kerülhetek börtönbe, ha nem vagyok drogos csak egyszer kipróbáltam?

Figyelt kérdés
Néhány "haverral" elmentünk szívni(hónapokkal ezelőtt egyszer) fü_es cigit. Én csak 4 slukkot szívtam, de nem is éreztem semmit. Most attól félek, hogy amikor beszélgettünk később a dologról... Mi van, ha tegyük fel valamelyik rosszindulatú srác hangfelvételt készített volna a beszélgetésről? És ő lebukik, akkor engem is bemos a rendőrségnél a hangfelvétel alapján?
2016. dec. 8. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

Ezért azonnali, többszöri golyó általi akasztás jár.

*

Mások már ne próbáld ki, nem jó az.

2016. dec. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
*Máskor
2016. dec. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Mivel a kérdésed alapján fiatalnak tűnsz, így remélhetőleg még formálható a személyiséged, ezért némi nevelőcélzattal engedd meg, hogy kicsit rád ijesszek, hátha tudok egy kis pozitív hatást gyakorolni a későbbi életedre.


Tehát, ha valakinek a kezéből szívtad azt a négy slukkot, akkor csak fogyasztó vagy, ami nem olyan vészes, az csak 2 év szab.veszt.


Btk. 178. § (6) Aki kábítószert fogyaszt, illetve csekély mennyiségű kábítószert fogyasztás céljából megszerez vagy tart, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Ha viszont átnyújtották neked a cigit, te abba beleszívtál, majd a cigit továbbadtad másnak (ugye a "körbe jár a joint" esete), na az a problémás, mert ezzel elkövetted a Btk. 176. § (1) bek. szerinti Kábítószer-kereskedelem bűncselekmény "átad" fordulatát, ami 2-8-as büntetési tételű.


Btk. 176. § (1) Aki kábítószert kínál, átad, forgalomba hoz, vagy azzal kereskedik, bűntett miatt két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Azt javasolnám, hogy a következő 8 évben (és lehetőleg utána is) kerüld a kábítószerrel való érintkezést, mivel ennyi idő után fog elévülni a bűncselekmény. És különben is jobban alszik az ember, ha nem kell rettegnie valamilyen lebukástól vagy bemártástól.

2016. dec. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 petizacc ***** válasza:
52%

Ezért nem zárnak börtönbe senkit.

Tarkón lövéssel kivégeznek!

2016. dec. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!