Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan közöljem a szüleimmel,...

Hogyan közöljem a szüleimmel, hogy never szeretnék váltiztatni? És ha sikerül, akkor hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Szeretném megváltoztatni a nevemet, de nem tudom, hogyan közöljem a szüleimmel. Mi lenne rá a legbarátságosabb mód? És ha beleegyeznek akkor mivel indokolhatnám a kérelemben? Szerintem nem fogadják el azt, hogy tetszik az új név, és, hogy van külföldi megfelelôje. Milyen gyakori az olyan eset, hogy elutasítják a kérelmet?

2016. dec. 8. 22:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Anyu, apu, never (EVER EVER EVER) szeretnék változtatni. Bocsánat, váltiztatni.
2016. dec. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Gotland ***** válasza:
Azért este 11-re, majdnem későn, de befutott a napi örömöd. :)
2016. dec. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ha a napi öröm az elsô válaszoló, akkor a plafonig felütötte a jókedvemet. Szerkeszteném a kérdésemben a hibákat, de nem lehet.
2016. dec. 8. 23:11
 4/17 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem tetszik, amit adtatok, választanék másikat. Hivatalos indoklásának is pont elég ennyi.
2016. dec. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
4. Válaszoló, köszönöm, hogy értelmes voltál.
2016. dec. 9. 06:56
 6/17 anonim ***** válasza:
Én azt írtam, nincs használatban, és a választott név már évek óta az, amin hívnak. Ezzel meg voltak elégedve :P anyámék meg kb 10 éve tudták h vannak ilyen terveim, úgyhogy nem hatódtak meg xD de azért izgultam, hogy mit fognak szólni, mert eddig is két utónevem volt és most el kellett hagynom egyet :/ én megadtam nekik a választást, hogy melyiket tartsam meg. Ha neked csak egy van, akkor pl lehet azt, hogy megtartod második névnek (R.K. helyett R.K.K. hehe) és akkor sztem nem akadhatnak ki.
2016. dec. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 mannnocska ***** válasza:
Fogalmazd meg miért szeretnél nevet változtatni.
2016. dec. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem számít miért akarsz nevet változtatni, nem kell megindokolnod!


A névviseléshez való jog az egyik legalapvetőbb személyiségi jogod. Úgy hívhatod magad, ahogy azt szeretnéd, ami a legmegfelelőbben tükrözi a személyiségedet és persze megfelel a hatályos jogszabályoknak (pl. nem módosíthatod a nevedet Gróf Széchenyi István-ra mert az történelmi név, vagy nem használhatsz doktori titulust, ha nincs hozzá megfelelő diplomád stb.). Senki nem kényszeríthet arra, hogy olyan névvel éld le az életed, amit gyűlölsz.


Ami számít, hogy betöltötted-e már a 18 évet, mivel a névváltoztatást a központi anyakönyvi szerv engedélyezheti és kiskorú nevében a törvényes képviselője nyújthat be névváltoztatási kérelmet. Ennek az a célja, hogy ne az 5 éves találja ki mi legyen a neve, mert akkor tele lenne az ország Szabó Batmanekkel és Kovács Barbiebabákkal. Nagykorúként viszont már van olyan belátási képességed, hogy eldöntsd mi legyen a neved.


Részletekért fusd át a 2010. évi I. törvény 49. §-át.


A szüleidnek pedig kerek-perec mond meg, hogy szeretnél nevet változtatni és kérd meg őket - ha még nem vagy 18 - hogy adják be a kérelmet. Ha nem járulnak hozzá, akkor vedd tudomásul, hogy "még kicsi vagy" és most még nem lehetsz Szabó Batman, majd ha 18 leszel magad dönthetsz erről.


Sok sikert!

2016. dec. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Pedig a Kovács Batman nem is hangzik rosszul, olyan, mint a Rete Kàroly. De én normális Magyar névre gondoltam. Most 14 vagyok, ha nem egyeznek bele, megcsinálom 4 év múlva.
2016. dec. 9. 16:23
 10/17 anonim ***** válasza:

Mondjuk, #8 az azért túlzás, hogy "nem kell megindokolnod". Külön van egy 6 soros rész azon a lapon, ami az indoklás, amin akár áll vagy bukik a dolog. Lehet, hogy minden legitim kérelmet, elfogadnak (mondjuk erre semmi bizonyítékunk), de akkor is kell valamit írni. Úgyhogy teljesen jogos a kérdés.

Jó az, hogy nem tükrözi a személyiségedet, nem használod/csak a szűk család hív így, valaki után (ükanya/ükapa/keresztanya/keresztapa akármi) tisztelgésként, van külföldi megfelelője, ami fontos lehet későbbi munkádban... De a legjobb, ha nem is csak egy indokot írsz (persze 1-1 rövid mondatban).

A szülőkkel amúgy az se mindegy, hogy számukra mekkora jelentősége van a névnek. De mondom, ha megtartod másodiknak, akkor nem kell 'levetned' azt, amit ők adtak.

2016. dec. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!