Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köteles vagyok az utódom...

Köteles vagyok az utódom betanítani? (szerződés lejár 2 hónap múlva a hosszabbítást pedig elutasítom)

Figyelt kérdés
2016. dec. 12. 12:58
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Van-e a munkaszerződésedben/munkaköri leírásodban olyan, hogy a felettesed által kijelölt munkát elvégzed?
2016. dec. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen van (szerintem a legtöbben van.)

Közös megegyezéses felmondásnak milyen indoka lehet?

2016. dec. 12. 13:07
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Ha ez benne van, és a főnök azt adja ki feladatnak, hogy tanítsd be az új alkalmazottat, akkor be kell tanítanod.

Közös megegyezést nem kell indokolnia egyik félnek sem.

2016. dec. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen értem a szitut. Ha lejár a munkaszerződés, akkor lejár a szerződés, nincs sem közös megegyezés, sem felmondás egyik részről sem. De a kérdés szempontjából ez mindegy.


Nyilván köteles vagy betanítani, ha a főnök utasít rá. Hiszen ahogy írod te is, ezek általában bele vannak foglalva a munkaszerződésekbe.


Viszont itt is a részletekben van az ördög. Ha teljesítménybérben vagy, és a betanítás emiatt neked jövedelem-kiesést okoz, akkor azt valamiképpen kompenzálnia kell a munkáltatónak. Ne kérdezd a paragrafust, de van ilyen törvény.


Ha meg nem okoz ilyen problémát, akkor tanítsd be, mi bajod lehet tőle. Két hónap alatt beletanul amennyire beletanul, az ő érdeke, hogy hosszabb távon megállja a helyét. Te meg úgysem vagy számon kérhető, hogy jól vagy rosszul tanítottad be.

2016. dec. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt tudom,hogy ha lejár a szerződés lejár.

A közöst azért kérdeztem mert ha ezt az egyént mellém sózzák,hogy tanítsam be,elgondolkodom azon bekockáztassam e a közöst (ismerem az illetőt egy fárasztó életképtelen alak).

Azért kérdezem,hogy a közösnek vannak e feltételei mert nálunk azzal dobálóznak,hogy nincs közös csak ha elköltözöl vagy másik munkahelyre mész ahonnan hozol befogadó nyilatkozatot hogy valóban felvesznek.

2016. dec. 12. 13:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Most ha jól értem 2 hónap múlva így is-úgy is lejár a szerződésed, megszűnik a munkaviszonyod.


Ha most ezt a kis időt már annyira nem bírod ki, akkor megszüntetheted a munkaviszonyt közös megegyezéssel. Csakhogy kettőn áll a vásár, a közös megegyezés attól közös megegyezés, hogy a másik fél is beleegyezik. De 30 nap felmondási idő ekkor is van, amit csak akkor nem kell ledolgoznod, ha a munkáltató ettől eltekint. De ha ragaszkodik hozzá, akkor közös megegyezés esetén is rá kell húznod még egy hónapot.


További lehetőséged, hogy csinálsz valami balhét, és fegyelmivel kirúgatod magad, ha annyira sürgős a távozás. De akkor 3 hónapig még a munkaügyi központban sem fognak veled szóba állni.

2016. dec. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"bekockáztassam e a közöst"


Azt ugye tudod, hogy a közös megegyezéssel való felmondást MINDKÉT félnek el kell fogadnia? Azaz ha a főnököd nem akar elengedni úgy, hogy nem tanítod be az utódot, akkor nem lesz közös megegyezés, mert ő nem fogja elfogadni. Akkor viszont marad a szerződés felmondása, ami határozott idejű szerződésnél elég macerás lehet (pl elég sokat kell fizetned a szerződés felbontásáért).

2016. dec. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!