Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen íratlan szabályokat...

Fritzkó Mákiel kérdése:

Milyen íratlan szabályokat ismertek, amik felülírják az írottakat?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. olyanra hogy elvileg kiskorúak nem cigizhetnek/ihatnak. Nem csak a törvény, hanem az erkölcs oldaláról is érdekelne, amikor mindenki állítja egy általános erkölcsi szabály létezését, közben a valóság mást mutat pl. pletykálásra vonatkozóan. Én is beszéltem ki mást de valahogy sose kívántam pokolra azt aki engem minősít, gondolom olyankor is van rólam jó véleménye is csak nem az a szembetűnő a vélt vagy valós tulajdonságaim közül. Bármivel kapcsolatosat írhattok.

2016. dec. 13. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Például az, hogy a párkapcsolatok többségében a felek nem flörtölnek másokkal, pláne nem szerveznek romantikus találkozókat a párjuk tudtával harmadik személyekkel. Ezek íratlan szabályok, amelyeket semmilyen szerződés, rendelet vagy törvény nem tartalmaz.
2016. dec. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem szabadna, hogy ilyen létezzen.


Ha jól tudom még a Szegedi HÖK vezető (Török Márk) esetén hallottam, hogy annak idején fegyelmi büntetésként 1 évre eltiltották tanulmányaitól, és az indoklásban, az volt az egyik ok, hogy "az egyetem írott és íratlan szabályainak megszegése". Szerencsére később a Kúria (Legfelsőbb bíróság) hatályon kívül helyezte a fegyelmi határozatot.


De utólag belegondolva, ez brutális, mi az hogy az egyetem íratlan szabályai?? Ilyen is létezik??


Belegondolva innentől kezdve bárkit, bármiért lehet büntetni, olyan ért is ami nincsen leírva a BTK-ba, egyéb fegyelmi szabályzatokba.


Innentől kezdve bárki ellen koncepciós perek, eljárások folytathatóak, mert egyszerűen az íratlan szabályok alatt bárkire, bármit rá lehet kenni.

2016. dec. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kovpet ***** válasza:
100%

A szabályok (jogszabályok) írottak és ami nincs leírva, az nincs. Sőt, a jogszabály betűje számít elsősorban, volt is erre most példa, hogy elírtak valamit és az most úgy van (kkve az olyan sokkoló, ami asszem 10kV-nál KISEBB feszültséggel működik, holott nyilván az erőset akarták tiltani és nem a gyengét).


"elvileg kiskorúak nem cigizhetnek/ihatnak"


Ilyen jogszabály nem létezik. Olyan van, hogy kiskorú számára tilos eladni cigit vagy piát.



Jogi értelemben és konyhanyelven, persze.


Erkölcsi értelemben vannak íratlan szabályok. Olyan is, amit érdemes és kívánatos betartani meg persze ostoba, haszontalan is. De jogilag ezek nem hogy nem írnak felül írott szabályt, hanem nem is léteznek.

2016. dec. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt én is értem hogy jogilag ilyen nincs de akkor meg miért tölt be egyes magán, vagy jogi személyek életében meghatározó szerepet?
2016. dec. 18. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!