Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha aluljáróban, az utcaszint...

Ha aluljáróban, az utcaszint alatt reptetek drónt, tehát -1 minus 2 méteres magasságban, akkor is kell légtérhasználati engedély?

Figyelt kérdés
2016. dec. 26. 03:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. dec. 26. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az is légtér, ráadásul közterülethez tartozó légtér.

Bár szerintem a légi KRESZ szerint alapból tilos az ilyen reptetés. Pl. híd alatt sem repülhetsz át sárkányrepülővel vagy kisrepülővel, akkor sem, ha ezerszer is elférsz és teljesen biztonságos a manőver. Meglepne, ha aluljáróba kapnál reptetési engedélyt.

2016. dec. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

közterületen TALAJSZINT, nem utcaszint. Ott is van "talajszint", ott is igaz a 10 centis péniszük.

Ha viszont egy vállalat tulajdona, akkor a vállalat engedélye kell hozzá. Ott nem a légtérfelügyelet csesz meg, hanem a vállalat szabályai alapján a hatóságok.

Ki van ez találva, hogy egy demokráciában soha SEMMIT se csinálhass, ha nincs rá pénzed/kapcsolatod... Túl azon hogy emberekkel tele, szűk aluljáróba nekem se tetszene, ha drónok röpködnének körülöttem...

Vagy pl. egy elsodródó szerkezetnek mondjuk nekimenne egy metrókocsi...

Amúgy meg tényleg nem értem, normális használat mellett mit sz.kodnak. Miért nem jelölnek ki ideiglenesen pl. sportpályákat, röptetési területeket, ahol az emberek játszogathatnak. Széllel szemben nem lehet haladni, a kereskedelemnek meg senki nem tiltotta meg a drónok forgalmazását. Az emberek nem kevés pénzt költöttek rá, hogy a szabadság illúziója legalább arra a pár percre meglegyen nekik. Nyilván joggal szeretnék is használni játékszereiket - és persze használni is fogják - minisztériumi engedéllyel, vagy nélküle. Nekem nincs rá pénzem egyelőre, de ha lenne - szabályok biztosan nem gátolnának. Egyszerűen berendezkednék gerilla életmódra:

Gyors röptetés és húzás a területről. Válogatott technikai eszközök és módszerek bevetése, valamint a lehetséges károm minimalizálása minden elérhető eszközzel - végszükség esetén akár a drón megsemmisítése árán is...

Ráadásul ezek egyre olcsóbbak lesznek, egyre többet otthon az emberek maguk raknak össze, saját anyagokból, egyedi programozással ellátva. Ezt a harcot az államok szerintem soha nem nyerhetik meg az emberekkel szemben.

2016. dec. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ugy ahogy petárdáztam? odabasszom, durran aztán futás?
2016. dec. 28. 12:20
 5/5 anonim ***** válasza:
92%
Akár... Egyik cimbi pl. úgy csinálja, hogy kocsival egy haverral mennek. Keresnek egy alkalmas teret ahol nincs kamera és leskelődő. Haverja egy elhagyott zugba óvatosan leteszi a drónt, leül egy padra és figyel vagy elmegy a parkolóba és Ő is beül a kocsija. Onnan indít cimbi. Van egy megbuherált WIFI EXTENTERE, aminek az antennája kinn a tetőn. Ezzel közel 1Km neki a hatótáv. Mivel kamera van a drónon, nem kell kilátszani sem a kocsiból. Szépen feléli az akkukészlet nagy részét, utána megadott (nem egyenes) pályán keres egy fedett leszállóhelyet, amit nem beavatott személy nem rögtön találna meg. Mivel itt kissé rizikós és neki van harci képzése, (ha valami lenyúlásos vita támadna...) cimbi szépen kiszáll, odamegy. Felveszi, alkalmas módon álcázza, hogy ne készülhessen video a hóna alatt a drónnal.. Elmegy a tértől párszáz méterre, ahol a haverja röhögve várja a kocsival. Szépen beteszi a csomagtartóba a technikát haverja arrébb csusszan Ő meg beül és hazavezetnek. Egy vicc ez az egész, de a hivatali b.kodás ide vezet... Ezek az emberek nyilvánvalóan a hivatal módszereinek változását dinamikusan fogják kezelni.
2016. dec. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!