Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bírósági végzés született,...

Nyulontul kérdése:

Bírósági végzés született, novembertől jár a gyermektartásdíj, a nyufig mégis csak februártól vonná, az elmaradt összeget pedig 20 hónapig részletekben. Ezt megtehetik?

Figyelt kérdés

2017. jan. 2. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel 50% fölött nem lehet vonni... neki is élnie kell valamiből, nem gondolod?
2017. jan. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az 50% a levonási max. Ha egy részét lemeríti a havi levonás, akkor a fennmaradóra csakis részletben lehet. Viszont, nem lehet, h azért februártól, mert nem levonást kértél, hanem önként fizetést, és annak elmaradása miatt váltottál levonásra? Ne nyugodj bele, forszírozd a novembertőlt, netán akár helyezz kilátásba bírósági végrehajtást. Az előttem szólóval egyetértek, de bele kell gondolni, hogy a lemaradás idején a gyereknek is élnie kellett valamiből, arra figyelt-e a kötelezett? Hajtsd be, ne törődj a síránkozással.
2017. jan. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Októbertől lépett érvénybe a végzés. Az első tartásdíjat kifizette kp-ban, és azt követően kellett volna a nyugdíjból vonni. A megélhetését nem veszélyeztette egyáltalán a levonandó összeg és én úgy tudom, hogy mindennemű követelésnél előbbre való a tartásdíj. Azt nem értem, hogy a nyugdíjfolyósító miért nem tudta elintézni és hogy saját hatáskörében - egy bírói végzés ellenében - így jár el. (Szerencsémre nem én járok ebben a cipőben)
2017. jan. 2. 15:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyugdíjból csak 33%-ot lehet vonni, többet nem. Ez nem Amerika, ahol akár 100% fölött is lehet a tartásdíj.
2017. jan. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem is kért tőle senki annyit mint amennyit Amerikában lehetne...
2017. jan. 2. 16:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyik Válaszoló sem a kérdésre válaszolt egyébként.


A lényeg, hogy a Nyufig eljárása is idő: ők is megállapítják, hogy jogos-e a követelés (ergo bekérik a bírósági határozatot, jogerősítést, stb.), illetőleg ők maguk is végzést hoznak erről.


Nyilván ami jár, azt megkapod visszamenőleg is majd, de az eljárási határidőt meg kell adni a Hivatalnak. Ők nem tudnak azonnal lépni, náluk is megvan a hivatali rend.


Nemcsak a te ügyed van náluk.

2017. jan. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon jól tudom, hogy minden hivatal el van havazva, kevés az ember, sok az ügy. De akkor sem értem, hogy miért négy hónap amíg valamit elintéznek és milyen alapon változtatnak meg egy bírói végzést, amely szinte azonnal a rendelkezésükre állt. Ez nem jogszerűtlen? A Vagy ez a gyönyörű magyar valóság? Nem a gyermek jogai az elsők?
2017. jan. 5. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!