Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tovább, ha elutasítottá...

Hogyan tovább, ha elutasították a családi csőd kérelmet?

Figyelt kérdés
A nyomtatványokat még az sem érti, aki kitalálta, bonyolult, nem segítettek a Családi csődvédelmi szolgálatnál, mondván, hogy akkor mindenkinek kéne segíteni és az már nem fér bele a munkaidejükbe. A bank sem segített, közel 10 millió a tartozásunk, a bírósági végzés is megérkezett. Tárgyalás nélkülem, úgy hoztak döntést. Most nem tudom, hogyan tovább, a végrehajtónál lehet-e kérni, hogy részletekben törlesszük, hogy ne kelljen végrehajtani a lakást? Nagyon el vagyok keseredve.

2016. szept. 13. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Éppenséggel lehet kérni, általában meg is adják, de 10 millió nagyon nagy összeg, a részletek sem lesznek alacsonyak, és ha eddig nem tudtad fizetni, ezután miből fogod? Ha megadják a részletfizetési lehetőséget és nem tudsz fizetni ugyanott leszel, csak közben még tovább nő a tartozás összege, mert a vágrehajtó is ráteszi a maga nem kevés költségét.
2016. szept. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
pedig valszeg a csőd lenne a megfelelő... szerintem ha körülnézel a neten lesz aki segít
2016. szept. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy jó ügyvédet. Mondjuk az sem olcsó, de utolsó mentsvárként talán megéri.
2016. szept. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Pontosítok:

Eddig bajban voltunk, családi halálesetek, -problémák, betegségek, munkanélküliség, stb.Nem azért nem fizettünk dolgainkat, mert nem akartuk, hanem mert nem tudtuk. Itt mindenki, aki nem csókos minimálbéren él.


Mivel azzal biztattak, hogy pont az ilyen családoknak találták ki a Cs.Cs-öt, ezért is vágtunk bele, aztán nagyot csalódtunk, mert látjuk, hogy ez is részben pofára megy. Megváltozott az anyagi körülményünk, most már tudnánk nagyobb összeget is fizetni havonta törlesztést. Azóta fizetünk minden rezsit újra.


Volt egy beszélgetésem a végrehajtónál, - igaz nem a tulajjal, hanem alkalmazottjával, akihez tartozunk - mert éreztem, hogy nem fog sikerülni és azt mondta arra a kérdésemre, hogy van-e lehetőség kivédeni a végrehajtást azzal, hogy náluk fizetni részletekben, Erre azt mondta, hogy "semmi nem lehetetlen, mindenre lehet megoldást találni. Én erre is kíváncsi vagyok, hogy nem lenne átverés vagy lenyúlás részükről, illetve, hogy nem vernének-e át. Itt ahol élek, még az ingatlanosoktól is tartanom kell, mert az alkalmazottaik az ilyen veszélyben lévő lakásokat a nagy mecénás ingatlanos tulajok kezére játsszák, gondolom jutalékért.


Mire kéne az ügyvéd? Már lezárták az ügyet, szerintem már nincs lehetőségem fellebezni. A bírósági is tárgyalás nélkül hozott végzést. ENNYI!

Egyébként nekem is megfordult a fejemben, ügyvédre is gondoltam, de itt ahol élek még az ügyvédek is korruptak. Ezért, ha ezt meglépném, más városból, kellene ügyvédet fogadnom, az meg ..

2016. szept. 15. 22:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább kérj részletfizetést attól, akinek tartozol (bank vagy szolgáltató), ha megegyeztek leállítják a végrehajtást amíg rendesen fizeted a részleteket. A végén persze így is ki kell fizetni a végrehajtó eddigi költségeit, de legalább azok nem nőnek tovább.
2016. szept. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!