Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ez ügyben?

Mit tehetek ez ügyben?

Figyelt kérdés
Valakinek kölcsön adtam a biciklimet, hogy elmenjen vele a buszig. Mikor legközelebb jött volna vissza a biciklimmel, azt mondta nem volt ott, ahol hagyta, lezárva, ellopták. De mint utóbb kiderült ez az illető egy nagy hazug, valószínűleg ő lopta el. Tehetek e feljelentést ellene? Végülis kölcsön adtam a biciklimet és nem adta vissza. Azt, hogy ellopták, nem tudja bizonyítani, azt se, hogy a megállóban hagyta. És szinte biztos vagyok benne, hogy voltak már ügyei a rendőrségen.

2017. jan. 3. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Te vajon tudod bizonyítani, hogy kölcsönadtad??
2017. jan. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nem lopás, mert te adtad kölcsön.

De csalás vagy sikkasztás lehet, úgyhogy ilyen ügyekben mehetsz a rendőrségre.

Csalás: ha már előre tudta, hogy nem fogja visszaadni ("Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.")

Sikkasztás: ha átadás után döntött úgy, hogy nem adja vissza ("Aki a rábízott idegen dolgot jogtalanul eltulajdonítja, vagy azzal sajátjaként rendelkezik, sikkasztást követ el.")


Egyébként ha még el is lopták, akkor is feljelentést kellene tenned, természetesen úgy, hogy ő mondja el hova rakta le és mikor és hogy mikor nem találta ott. Ha ezt nem akarja (ez már gyanús), akkor is tehetsz feljelentést a lopás miatt, és tanúként megnevezheted, ekkor majd beinvitálják.


Természetesen jó ha van fotód a kerékpárról, illetve a számlád is megvan.

2017. jan. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm így fogok tenni
2017. jan. 6. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!