Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Emiatt lehet feljelentést...

Emiatt lehet feljelentést tenni vagy bármit kezdeni?

Figyelt kérdés
Egy apróhirdetőn találtam egy PC-t elég olcsón, de mivel messze volt kértem hogy utánvéttel postázza el nekem. Meg is jött addig semmi gond, csak amikor már elment a postás a pénzemmel akkor láttam hogy hiányzik belőle a HDD, márpedig az is benne volt az árban a megállapodás szerint. Az zavar engem - amire figyelni is fogok emiatt mostmár - hogy szerződés vagy bármi nem volt kötve amibe ezt beleírtuk, csak egyszerűen ott az oldalon üzenetben egyeztünk meg a végleges árban. A telefonszáma az emberünknek már nem kapcsolható. Elég messze van a rendőrség tőlem, így előtte szerettem volna itt megkérdezni hogy ezzel lehet e valamit kezdeni. A postán annyit mondtak hogy mivel nem volt jegyzőkönyv felvéve így ők nem tudnak semmi kezdeni vele.

2017. jan. 4. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha azt állítja, hogy feladta, akkor két állítás áll egymással szemben.

Te akkor tudnád bizonyítani, ha elismerné.

2017. jan. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez alapvetően nem büntető, hanem polgári ügy.


Köztetek létrejött egy ingóra vonatkozó érvényes adásvételi szerződés. Ingatlan kivételével az adásvételit nem kell írásba foglalni, ha kiflit veszel a boltban, akkor sem írsz alá semmilyen papír alapú szerződést. Egyébként, ha a hirdetőfelületen még megtalálható az eladó nyilatkozata, miszerint felkínálja neked a gépet megvásárlásra X,- Ft összegért, és megvan mellé a te elfogadó nyilatkozatod, az írásbeli adásvételi szerződésnek minősül.


Na most, ha HDD-vel együtt hirdette, és ez a hirdetésből is egyértelműen kiderül, de ennek ellenére nem adta azt oda, akkor hibásan, illetve hiányosan teljesített. Neked pedig jogod van követelni tőle a hibátlan teljesítést.


Azt javaslom, hogy írj neki egy levelet (tértivevénnyel add fel), amiben felhívod a figyelmét a hibára/hiányosságra, kéred a hiba kijavítását/pótlását, és figyelmezteted, hogy ha nem tesz ennek eleget, akkor bíróság előtt fogod érvényesíteni a követelésed.

2017. jan. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor ezt fogjam fel tanulópénznek? :/

Nem olyan túlzottan nagy kár, de mégiscsak idegesít mert ez az ember tovább éli a kis életét és lehet másnak nagyobb kárt okozna.

2017. jan. 4. 13:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Mért kéne tanulópénznek felfognod? Azt írtam, hogy szólítsd fel a hibátlan teljesítésre, ha nem teljesít, akkor pedig bíróság előtt követeld tőle. Ez hidd el nem olyan bonyolult dolog. Egy szóval sem mondtam, hogy így jártál, nyeld le a békát.


És tök igazad van, hogy dühít, mert ilyennek nem lenne szabad történnie. Ne mondj csak úgy le arról ami megillet. Tessék kiállni magadért!

2017. jan. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Addig írtam amíg te elküldted, ezért nem neked szántam. De köszönöm a választ, most jövök a postáról feladtam neki egy levelet tértivevényesen ( azthiszem így hívják) hogy lássam olvasta-e. Ha semmi válasz nem érkezik akkor megpróbálkozom a feljelentéssel.
2017. jan. 5. 11:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Helyes, sok sikert :)
2017. jan. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Rush00 válasza:
Hello! Tudomásom szerint az interneten hirdetett dolgokért az oldal nem vállal felelőséget. Ebből kiindulva lehet nem tudsz mit tenni.
2017. jan. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!