Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 3 hónapos a kisfiam és...

Ha 3 hónapos a kisfiam és holnap intézem a gyerektartást akkor még belefér az időbe, hogy visszamenőleg is megkapjam?

Figyelt kérdés
Mert úgy tudom, hogy 6 hónapra visszamenőleg jár, csak azt nem tudom, hogy mennyi időt vesz igénybe. A másik kérdésem pedig, hogy 150ezret keres az apa és azt mondta, hogy ő csak 15 ezret hajlandó fizetni, de én úgy tudom, hogy a gyerektartás a fizetés 15-25%a ami ugye több mint 15 ezer forint. Érdemes ügyvédet fogadnom ilyen esetben?

2017. jan. 5. 11:37
 1/9 A kérdező kommentje:
Október 5-én született a kisfiú és akkor küldött postán 15ezret és azt mondta, hogy annyit is fog mindig havonta, vagy ha nem tetszik akkor intézzem a gyerektartást. Akkor az egyszer küldött, azóta se semmit.
2017. jan. 5. 11:46
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy megelégedve a gyerektartás összegével, bírósággal kell megítéltetni. Ha ez megvan, meg fogod kapni az ítélt összeget akkor is, ha az apa nem fizet, mert az állam megelőlegezi neked. Igen, érdemes ügvédet fogadni.

.

OFF

Nagyon szomorú, hogy mindössze három hónapos a gyerek, és már nincsenek együtt a szülei.

2017. jan. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A fél év attól indul, hoyg beadod a keresetet. A helyedben minél elöbb elindítanám az eljárást.


Ügyvédet fogadni fölösleges, mert semmit nem tesz érdemben, a gyerektartás mértéke a szabályzók szerint lesz megállapítva és ez tényleg 15-25% közti érték szokott lenni.

2017. jan. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És azt is kérjem, hogy a láthatás szabályozva legyen? Mert sajnos van mikor szó nélkül ide állít az apa, vagy hiába mondom, hogy most más nézi a kisbabát akkor is idejön.
2017. jan. 5. 11:59
 5/9 A kérdező kommentje:
Mennyi idő kb míg ezek el lesznek rendezve?
2017. jan. 5. 12:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Természetesen mindenben meg kell állapodni. Ott kezdődik, hogy kinél lesz elhelyezve a gyerek. Ez számodra sima ügy, mivel egy három hónapos gyereket 99,9 százalékban az anyának ítélnek. Meg kell állapodni a láthatásban is. Ha nálad van elhelyezve a gyerek, az apa nem látogathatja akkor, amikor éppen eszébe jut. Van még néhány dolog, amit szabályozni érdemes vagy kell, ezért érdemes ügyvédet fogadni. Egy jó ügyvéd sokat tud segíteni, de nem könnyű ilyet találni.
2017. jan. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként ez a 15-25% miből függ nekem pont mennyi lesz? Figyelembe veszik a fizetésemet nekem is? Ugyanis a a CSED az 66 ezer + családi pótlék, szóval így összesen kapok csak 80ezret havonta..
2017. jan. 5. 12:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Hat hónapra visszamenőleg lehet tartást kérni, és a hat hónap a kérelem beadásánál "rögzül", nem a jogerős lezárásnál.


A 15.000,- Ft viszont reálisnak tűnik nekem.

2017. jan. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kolompár Achillesz helyett inkább tényleg egy ügyvédre kellene hallgatnod, mert ő zöldségeket beszél itt össze. Úgy csinál, mint aki ért hozzá, de csak kontárkodik. Egy igazi jogász nem tesz ilyen merész kijelentéseket látatlanban.


A komplett ügyedet meg ne egy fórumon akard megoldatni. Túlmész az ingyenes tanácsadás határain. Így tényleg csak önjelölt "szakértők" fognak neked írni, mint ez a Kolompár is.

2017. jan. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!