Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elővezetés elől elbújni mivel...

Csurmi kérdése:

Elővezetés elől elbújni mivel jár? Aki ebben segít neki az bűnpártolás?

Figyelt kérdés

Apasági perben 1,5 év után a jómadarat - mint alperest - elővezettetik. Viszont nem lakik az állandó lakcímén.

Ilyenkor a rendőrség igyekszik kideríteni hogy hol lakik? Az élettársa tudja hogy hol van, de tagad és segít neki bujkálni.

Ilyenkor én mit tehetek?



2017. jan. 6. 01:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Bővebben miről van szó?

Hogy került az ügy a bíróságra?

Mert a gyámügy feladata a gyermek származásának tisztázása, nem a bíróságé.

2017. jan. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves 1es, ez nem helytálló információ. A Gyámügy kezdeményezi a gyermek jogállásának rendezését. Így kerül a bíróságra apasági per formájában.

Itt felszólítáják hogy jelenjen meg. Ezt nem tette meg. Majd felszólították hogy DNS mintával tisztázza - nem jelent meg. Arra elővezetni vagy kötelezni egyébként nem lehet.

Most a tárgyalásra fogják elővezetni de mivel nem lakik a lakcímén így nehéz lesz. És nyilván bujkál.

Ez volt a kérdésem - hogy ilyenkor ki fogja őt felkutatni? A Rendőrség?

2017. jan. 7. 10:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy ez milyen jogágba tartozó per.

Büntetőeljárás esetén a rendőrség, de még mindig nem tudom, mit kezdeményezett a gyámügy a bíróságnál, tehát hogy pontosan hogyan került a bíróságra az ügy, és melyikre, így ez az infó még mindig hiányzik.

Egyáltalán nem jellemző, hogy a gyámügy a bíróságra terelje az ügyet, a legtöbbet saját hatáskörben oldja meg. Nem tudom, milyen jogállás forog fenn, ami miatt bírósághoz fordulhatott, várom ezt az infót tőled.

2017. jan. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!