Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apám börtönbe vonul, mi lesz...

Apám börtönbe vonul, mi lesz a gyerektartással?

Figyelt kérdés

Apukámat bebörtönözték 3 évre és anyukám idegösszeroppanást kapott, nem tudja hogy lat el engem es sajat magat. Eddig kaptunk havi 30.000ft gyerektartast, de ha most az sem lesz, akkor nem tudunk mihez kezdeni. O annyit dolgozik tenyleg, szinte alig alszik.ilyenkor mit lehet tenni, kihez lehet fordulni? Ott nem tudja ezt ledolgozni hogy nekunk elkuldjek vagy tenyleg nem tudjuk..? Kerlek segitsetek! Nem eleg hogy elveszitem harom evre, de meg anyum is teljesen kikeszul idegileg

...


2017. jan. 8. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Mi miatt volnul börtönbe? A rokonoktólnem tudtok segítséget kérni?
2017. jan. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudod hogy mi tortent... Tok jogtalanul iteltek el mint manapsag eleg sok embert.. Koszonom az ertelmes hozzaszolast. Nem tudom hogy miert kell bantani azt, aki nem tehet semmirol. Egyszeru kerdest tettem fel, ha nem tudsz normalisan valaszolni, akkor kerlek ne tedd.. Amugy ha valaki osszeall valakivel, lesz belole egy gyerek majd nem jonnek ki egymassal es elhagyja 1-2 ev mulva ra es 14 ev mulva esetleg elkovet valamit az egyik fel (de nm volt ilyen...) akkor arrol az tehet, aki osszeallt vele egy evtizede. Gratulalok, koszi h hozzaszoltal. Remelem elobb gondolkodsz mielott a masikat bantod.
2017. jan. 8. 18:43
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

A bírósági ingyenes tanácsadások érdeklödjetek utána.


Alapesetben ha a szülö nem tudja fizetni a gyerektartást, akkor az állam megelölegezi és amikor az illetö újra tud fizetni, akkor visszafizeti.

Feltételezem, itt is ez érvényes, de feltétlen kérdezzetek utána.

2017. jan. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Torolve lett a komment. Elso nem nincs rokon akiktol segitseget tudnank kerni. Nem szeretnem leirni, mert felismerheto lennek sokaknak ezaltal..
2017. jan. 8. 18:45
 5/9 A kérdező kommentje:
Harmas koszonom szepen! Megfogjuk kerdezni! Koszonom
2017. jan. 8. 18:46
 6/9 anonim ***** válasza:
18%
1# vagyok. Miért lettem 0%-ra lepontozva?
2017. jan. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%
Semmi közöd hozzá, hogy miért vonul be, elég gond ez a kérdezőnek, hogy szétmegy a család.
2017. jan. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
68%
ha van rabkeresmény akkor abból automatikusan fogják vonni a gyerektartást.
2017. jan. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 8-as válsz írót ki egészíteném azzal, hogy a havi nettó rabkeresmény olyan kevés, hogy abból nem fog tudni havi 30.000 Ft gyerek tartást fizetni. Maximum havi 3.000 Ft, azaz három ezer forintot. Ez is csak lehetséges maximum. Erre készüljetek fel. Egy átlagos fogva tartott havi 29.900 Ft keres havonta, ebből a 29.900 FT-ból le jön havi 9.900 Ft az étkezésre. Marad k.b. 20.000 Ft. Ebből a maradék 20.000. Ft-ből vonják még a bünügyi költséget is. Így marad egy fogva tartottnak havi nettó 12.000 - 15.000 Ft. Úgy hogy még az a 3.000 Ft sem olyan biztos.
2017. jan. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!