Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg tudnád bocsátani a szülődn...

Meg tudnád bocsátani a szülődnek hogy fiatal korában olyasmit tett, ami miatt börtönbe került?

Figyelt kérdés
Itt konkrétan az apámról van szó. Igaza van annak, aki azt mondja, nekem ehhez semmi közöm, mert születésem előtt történt? Én úgy látom, hogy attól, hogy gyerek volt még szinte, az apám tette akkor is. Nem új a dolog, már 5 éve tudom, mit tett. De próbáltam elzárni magamban a dolgot. De most kinyitottam a fiókot, így muszáj rendet tennem magamban. Először nem tudtam eldönteni, hogy azért is haragszom-e rá, amit akkor tett, vagy amit azóta, hogy én vagyok, és vannak emlékeim. De rájöttem, hogy igen, azért is. Vajon meg fogok tudni neki bocsátani? Fél éve elköltöztem otthonról, immáron végleg. Bár még nem túl idős (57), mégsem szeretném, ha úgy kellene majd rá emlékeznem, hogy az a........... Hogyan csillapítható ez a tehetetlen düh, ami bennem van? Az a baj, hogy nem lehet vele beszélni. A legnárcisztikusabb ember, akit valaha ismertem. És szociopata is. Engem képes szeretni (a maga sajátos módján), de folyamatosan irányítani akart, és még most is akarna, bármi rosszat tesz, hárítja a felelősségét, és képtelen a megbánásra is. Nem tudom utálni, de tisztelni sem. Mégsem szeretnék rá élete, és az én életem végéig haragudni. Mit tehetnék?
2013. szept. 3. 13:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit tett. Egy bolti lopást meg tudnék bocsájtani.

Egy gyilkosságot, nemi erőszakot, pedofíliát már nem.

2013. szept. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ez csak döntés kérdése a részedről
2013. szept. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel: Mit tett?
2013. szept. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Konkrétan nem írhatom le, mit tett, mert akkora visszhangja volt a dolognak anno, hogy ha megtenném, kiderülne, kiről van szó, és ezt sem az ő, sem saját magam érdekében nem szeretném megtenni. 24 évet kapott, amit aztán megfeleztek, így 12 évet ült. Nem ölt embert, de a körülmények miatt fennállt a lehetősége. Hogy valóban megtette-e volna, azt nem tudom. Mivel ezt tette, szociopata volt már akkor is, szóval lehetséges... Az a baj, hogy hiába intelligens, és hiába lett művelt ember, pszichoterápia, visszaszocializálódás hiányában a hajlam ugyan úgy benne volt utána is, aminek mi ittuk meg a levét... Ezért nehezebb a dolog.
2013. szept. 3. 13:54
 5/13 anonim ***** válasza:
Születésed előtti dolgaihoz semmi közöd.
2013. szept. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És nem csupán döntés kérdése, mert az elhatározás már megszületett. Mégis úgy érzem, minden akaratom ellenére nem fogok tudni neki megbocsájtani. Nem biztos, hogy ez feltétlenül baj, mert ha racionálisan nézzük, nem is érdemelné meg. De én, a személyiségemből adódóan (túlzottan is) lelkiismeret vagyok, és nekem lenne rossz, ha mindig haragudnom kellene rá.
2013. szept. 3. 13:57
 7/13 A kérdező kommentje:
5-ös, tehát mivel én akkor még nem éltem, nem az apám tette azt, amit tett? Tehát, ha apukádról kiderülne, hogy 12 évet ült börtönben (kenyérlopásért ugye nem adnak ennyit, ha értetek...), megrántanád a vállad, hogy hát mit számít, én úgyse éltem?
2013. szept. 3. 13:59
 8/13 anonim ***** válasza:
Kodositesz es tul fennkölt vagy, mintha te tokeletes es mindenki felett allo lennel. A kérdést se volt értelme feltenni.
2013. szept. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nyilván nem örülnek neki, de ettől meg az apám. Felnevelt, szeretett, törődött velem es ráadásul meg is fizetett a bűneiért.
2013. szept. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha veled mindig rendesen bánt, szeretett, felnevelt, akkor ő az apád. Szeresd. Tiszteld is, bár ha majdnem gyilkolt, akkor biztosan nem tudod majd annyira tisztelni, mint kéne.

Viszont szeretni mindenféleképpen.

2013. szept. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!