Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Harmadéves joghallgató vagyok,...

Harmadéves joghallgató vagyok, és szeretnék suli mellett gyakornokoskodni is, eddig azonban nem találtam megfelelőt, illetve, nem tartottak igényt a szolgálatomra. Ha ezután elmegyek véletlenszerűen cégekhez "ajánlani" magam az mennyire etikus?

Figyelt kérdés

Ez már pofátlanság lenne? tehát pl elmegyek xy jogi irodába vagy céghez, esetleg máshova ahová kellhet a jog, és beajánlom magam. Kérek időpontot, és megmondom mit szeretnék, tudnak-e erre valamit ajnlani?

ilyesmi gondoltam...



2017. jan. 9. 16:29
 1/6 Szimeon ***** válasza:
32%
Menj és ajánljad magadat. Pl. javaslom az állami hivatalokat. Vidékfejlesztés???
2017. jan. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
55%
Győr közelében laksz? Ott tudok ilyen jellegű munkát. Írj privátba.
2017. jan. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szia, sajnos Pest vagy környéke érdekelne :) de azért köszönöm :)
2017. jan. 9. 19:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen ezzel semmi baj, miért ne lenne "etikus"? Ügyvédként ezt nem tehetnéd meg, de gyakornokként kvázi azt csinálsz, amit akarsz. (Mármint munkakeresésnél, nyilván ha már dolgozol, akkor a szabályok rád is vonatkoznak, különösen a titoktartás.)

Ügyvédi irodákban kérdezősködj, ők gyakran keresnek gyakornokot. Azt mondjuk nem tudom, fizetnek-e, mert szerintem általában nem. Kérdés, pénzért akarnád-e csinálni rendes munkaviszonyban, vagy pedig a kötelező gyakorlatnak és tapasztalatszerzésnek.

A jogiforum.hu-n szoktak lenni hirdetések is.

2017. jan. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen :) ismerem a jogiforum.hu-t csak kíváncsi voltam mennyire normális ha én keresem magamnak a dolgot, nem hirdetések után.

anyagiak: jól jönne természetesen a pénz is, sőt szerintem valamilyen szintűt el is várhatok, nem? de fontos nagyon a tapasztalatszerzés is, és igen a kötelező gyakorlat miatt is kéne valami :)

2017. jan. 10. 11:53
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

Jogi végzettségű HR - es ként mondom: Mindenképpen keresni kell, csak a hivatalokat felejtsd el. Még alapdiplomával se nagyon kellesz, nemhogy anélkül. Inkább ügyvédi irodával próbálkozz..


Fizetni semmit nem fognak. Még a jelölteknek sem fizetnek, nemhogy Neked. De szívesen fogadnak, mert a lelkes munkaerőre nagyon nagy szükség van és hiány is van belőle. A lelkesedés pedig majdnem a legfontosabb, az új generáció kiválasztásánál.

2017. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!