Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok tenni? Volt egy...

Mit tudok tenni? Volt egy balesetem, ahol az okozó elismerte a hibáját, meg is volt a rajz, de a biztosító azzal utasította el 3 hónap múlva, hogy nekem kell elháritani a balesettet.

Figyelt kérdés

Párhuzamos úton szabályosan közlekedtem. Indexeltem, lassítottam, megálltam és be akartam kanyarodni egy kapualjba. A hátam mögött lévő is lassított, de amikor elkezdetem kanyarodni, belém jöt és elvitte a kocsim elejét, amivel 200 ezer forintos kárt csinált nekem. a helyszínen rendőrt akartam hívni, mire konyörgött hogy ne tegyem, mert inkább elismeri hogy ő volt a hibás. ezt beküldtük a biztosítónak, mire az hónapokig ült az ügyön, az is megvolt hogy mennyit fizetnek már, aztán hirtelen egy ilyen levelet küldtek, miután természetesen újra kikérdezték bivajbasztán lakó Lakatos akármi urat a balesetről....


mit tehetek? nincs autóm.


[link]


A levélben szó szerint az áll , hogy nekem kell elhárítani a balesetet, és ezért nem fizet.... van valami lehetőségem?


2017. jan. 10. 14:27
 1/7 Donald J. Trump ***** válasza:

Jogi útra kell terelni az ügyet - ha úgy történt, ahogy leírtad, akkor a kártérítési igény jogos, a másik fél biztosítója köteles fizetni.

Persze az is fontos, hogy megfelelően dokumentált legyen az eset - a másik fél utólag nyílván mindent tagadni fog. Azzal az autóssal fel tudod venni a kapcsolatot, akit elengedtél vagy volt más szemtanú? Képeket készítettél közvetlenül az eset után az autóról - vagy most még tudsz olyat ami ábrázolja a baleset nyomait?

2017. jan. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

tanulsag a tobbi gyereknek:


ezert kell MINDIG rendort hivni.

2017. jan. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az autó elhaladása után kanyarodtam. egy tanum van, az a néni akihez mentem, őt be lehetne talán vonni. de ő nem láta a balesetet csak késöbb jött ki. Van fotóm, amit az én biztosítóm készített, az ő biztosítója ült hónapokig az ügyön, többször is betelefonáltam hogy mi a helyzet. mindig az ügy intézőjét kapcsolták, aki 0-24 órában nem vette fel a telefont. komolyan eg cirkusz volt az egész. csak emailben lehetett elérni... és most ez a levél, hogy én nekem kellett vlna elhárítani a balesetet....
2017. jan. 10. 15:15
 4/7 Donald J. Trump ***** válasza:

Csak kíváncsiságból: melyik biztosítóról van szó?

Ha és amennyiben tényleg úgy van ahogy írod (s a hátsó irányjelződ is oké volt, mert ebbe lehet még belekötni) -, komolyan vehető cég szerintem ilyet nem enged meg magának. Van, hogy susmusolnak, ha kétes megállapítani kié a felelősség, de a hátulról ráfutásnál és előzésnél oldalbatrafálásnál elég egyértelmű szokott lenni a vétkes.

2017. jan. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ez kérlek szépen a K&H biztosító. az ügyintéző ahogy mondom elérhetetlen. de most anyám segít, és jogi útra tereljük az ügyet. mindene működött a kocsinak, friss vizsga van rajta... de a vicc hogy a betétlapra rá is írta hogy elismeri hogy mi volt...
2017. jan. 10. 17:28
 6/7 Estádio de Felchút ***** válasza:

1. Valóban, mindig kell rendőrt hívni.

2. A rajz nem párhuzamos közlekedést ábrázol, kétsávos úttest van, ellentétes irányú forgalommal. A KRESZ-ben pontosan kell használni a fogalmakat, ezt nem kekeckedésből írom.

3. A biztosító profitorientált vállalkozás, ez azt jelenti, hogy minden jogilag kétes helyzetben megpróbálnak nem fizetni, hogy több maradjon nekik.

4. Ez a történet nem kerek... biztos, hogy így történt?

Kérdés, mi volt előbb, te megkezdted-e a bekanyarodást, vagy ő megkezdte-e az előzést. Így hirtelen, ennyi infóból nekem sem egyértelmű, ki a felelős. A rendőr megmondta volna...

2017. jan. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Belerületen történt. Én már megkezdtem a bekanyarodást, folyamatos indexeléssel, amikor kitalálta hogy nem várja meg. Rendőr hívtam, de könyörgött hogy mivel nagyon siet mondjam vissza. láír mindent, aláírja hoy ő a hibás, csaak mondjam vissza. vinnyogását hallgatva visszamondtam, szerintem ez még meg is van a segélyhívóknál, mivel rogzítik ezeket. állítólag azét sietett mert a színésznőt szállította mucsaröcsögére....
2017. jan. 10. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!