Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel lehet jelenteni a NAV-nál...

Fel lehet jelenteni a NAV-nál kórházban dolgozó orvost, ha köztudott, hogy hálapénzből él, és nem a fizetéséből? Magyarul nem adózik?

Figyelt kérdés

Papíron keres nettó 150 ezer ft, kb.

De egy vadonatúj terepjáróval mászkál, nem csak ő hanem a többi kollegája is új autókkal mászkál.

Hogy lehet ezt megengedni ma Magyarországon, hogy a kisember ha csak egyszer is vét az adótörvények ellen, máris több százezres bírság, vagy ha komolyabb a dolog, akkor nyomozás lesz ellene, az ilyen rendszer élősködői, mint az orvosok, meg több évtizede abból élnek, FEKETÉN? amit némelyik ember ad neki borítékban.

Miért nem jelentik fel az ilyen orvosokat, és megtisztulna már végre az egészségügy, és kénytelen lenne mindenki annyiért dolgozni, amit kap a szakmájáért.

Ha nem tetszik neki, majd kifizeti a taníttatásáért járó több millió ft-ot, amiért az állam egyetemén kitanulta a szakmát, és elmehet külföldre.



#elégbajezhogyezvan
2017. jan. 13. 12:07
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
72%
Érdekes, az nem szúrja a szemedet, hogy a sok "vállalkozó" meg "minimálbéres", "munkanélküli" stb. honnan vesz zsír új terepjárót meg villában lakik, miközben a gyereke ingyen eszik az iskolában, ingyen van a tankönyve, minimális tb-t fizet meg egy papírzsebkendőről is áfás számlát kér, neked az orvosokkal van bajod. Pedig kicsit többet tanultak és több hasznuk van a társadalomban a fent említett csoportoknál, de még nálad is.
2017. jan. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
77%

De sok a beszéd - a kérdésre is válaszoljunk:

Fel lehet jelenteni.

2017. jan. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
85%
Most már csak azért is jelentsd fel az összes orvost akinek 10 évnél fiatalabb kocsija van. Persze azt elfelejti a kérdező hogy szinte minden valamire való órvosnak van magánrendelése is ahol a fizetése többszörösét is megkeresheti. Persze ide már nem ér el az ész.
2017. jan. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nem is a hálapénzzel lenne a bajom,hanem a buta társadalommal,amit ezt kialakította.


Nemrég édesapámnak volt egy műtétje,és hát ott a rendelőben 1-2 beteg felvilágosított minket,hogy "mennyit KELL adni" az orvosnak.Az alatt nehogy adjunk,mert az mekkora szégyen.


Na már most hagy én döntsem már el,hogy mennyivel akarom vagy tudom honorálni egy orvos munkáját,ne más döntse el az én pénztárcámból,hogy mennyit adjak.

2017. jan. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
100%

És igen,volt olyan beteg aki 100 ezer Ft hálapénzt adott,ő biztos nem minimálbérből él.


De ha valaki minimálbéres az nyilván nem egy havi fizetését fogja odaadni hálapénzként.


Ez az orvos is igen,terepjáróval jár.

Nem sajnálom tőle,mert sokat dolgozik,viszont ne kezelje máshogy azt a beteget,aki csak 20-30 ezret tud adni,annál aki mondjuk 3szor annyit.

Mert ezután a pénz után tényleg nem adózik semmit.

2017. jan. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
0%

" Én ezt a tóbiásnak írtam, hogy menjen el, egy helyi sztk-ba, ott majd megtudja milyen is a magyar egészségügy, "


Engem már csak az érdekelne, hogy ki az a tóbiás akinek írtad? Esetleg Éliás Tóbiást játszol?

2017. jan. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:

Erre az lenne a megoldás,hogy emelni kellene az orvosok bérét,de biztos akkor is sok középosztálybeli nyomná nekik a több 10-100 ezres hálapénzeket.


Már a nővérek is elvárják,hogy minimum ajándékot vegyél nekik,de olyat is hallottam,hogy volt,aki húzta a száját a csokira,mert neki is pénzt kellett volna.

2017. jan. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
100%

"ha nem tetszik neki a közalkalmazotti bértábla, akkor menjen a versenyszférába"


Erre legjobb példa a pszichológus.

Hasonlítsd össze a Tb-s pszichológust a magánnal:)

2017. jan. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekes, az nem szúrja a szemedet, hogy a sok "vállalkozó" meg "minimálbéres", "munkanélküli" stb. honnan vesz zsír új terepjárót "


Azért a kettőt ne hasonlítsd össze!

Egyrészt a vállalkozó a versenyszférában dolgozik.

Ha valaki csak minimálbért ad,akkor nem kell oda elmenni dolgozni,lehet menni máshová is.


Viszont állami kórházból minden nagyobb városban 1 van.

Ha beteg vagy ott nincs választásod,hogy hová mész el,ha abban a kórházban "olyan" rendszer uralkodik.(Bár ez sajnos szinte minden állami kórházban jellemző).


Mint mondtam nem elsősorban a hálapénzzel van baj,hanem azzal ha elvárják,na meg megmondják mások,hogy te mennyit adj.


Borravalót is annyit adok a pincérnek,amennyit akarok.

2017. jan. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
Megtetted már a feljelentést?
2017. jan. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!