Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a másik dolgozó hanyagságbó...

Ha a másik dolgozó hanyagságból, előre nem bejelentve távol van a melóhelytől, én kötelezhető vagyok arra, hogy az ő munkáját is elvégezzem?

Figyelt kérdés
Kirúghatnak, ha azt mondom, más helyett én nem akarok dolgozni?

2016. júl. 17. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mit akar jelenteni, hoyg az "ö munkáját" végzed?


Ha konkrétan az ö munkaköri leírásába való tevékenység, és a te munkaköröd más, akkor nem.

Ha ugyanabban a munkakörben dolgoztok, akkor nincs olyan, hogy "én munkám" meg "ö munkája", hanem "elvégzendö munka", ebben az esetben természetesen el kell végezned.


(Mellesleg ha za illetö beteg, akkor mi van? Mert ha akkor is te végzed el a fennmaradó munkát, akkor végképp nem értelek)

2016. júl. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Még egy dolgozó aki azt hiszi hogy körülötte forog a világ. Azt a munkát kell elvégezned amire utasítást kapsz.

Ha ez nem tetszik akkor alapíts egyéni vállalkozást, ott akkor dolgozol amikor akarsz, bár akkor szerintem a megrendelők miatt hisztiznél.

2016. júl. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ezt a munkaszerződésed és a kollektív szerződés (ha van) ismerete nélkül lehetetlen megmondani. De pl szokott lenni egy ilyen apró félmondat a munkaszerződésben, a kötelezettségeid körül: "a munkáltató által rábízott feladatokat maradéktalanul elvégzi". Nem feltétlen szó szerint ez, de a lényege, hogy minden feladatot elvégzel, amit a főnököd rádbíz. Ha ez más munkájának az elvégzése, akkor azt is. Ha megtagadod az utasítását, akkor igen, kirúghat ez esetben.
2016. júl. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez attól függ mi a munkakörötök. Ha a kettő eltér egymástól akkor nyilván nem, mert neked nem kötelességed tudnod hogy ő mit csinál a saját területén így a főnököd nem dobhat be oda ismeretlenül. Ha egy a munkakörötök simán, akár 2 ember helyett is dolgoznod kell ugyan azért a pénzért, de nem várhat el maximális teljesítményt két ember helyett és nem rúghat ki ha nem bírod, és kötelessége melléd tegyen valakit aki besegít. Nálunk is volt ilyen amikor a társam előző nap kórházba került és másnap a helyére senkit nem tudott a főnököm berakni, a munkát meg meg kellett csinálni. Mivel külön külön dolgoztunk elosztva fele-fele arányba én targoncáztam egyik nap odaraktam a raklapot a bejárat elé mert épületen belül dízel targoncával nem mehettem be ő meg elektromos kézi targoncával vitte a raklapot a helyére. Másnap én használtam az elektromos kézit és ő a dízelt. Mivel akkor egyedül kellett csináljam ugyan ezt és nem fért így bele akkor nem végeztem időre és mondta is a főnököm hogy pakoljak le mindent a bejárat elé mert jó idő van és majd ráérek bevinni őket. Persze ez sem ilyen egyszerű, mondtam is hogy 2 ember helyett nem fogok dolgozni, mondta is a főnököm ha nem tetszik nézzek más munka után. Én persze direkt csak egy munkát végeztem az is elég volt, de a főnököm rájött hogy nem így megy a dolog így betett mellém egy kisegítőt mondta hogy tanítsam be és bocsánatot kért. Cserébe elmehettem 1 órával előbb haza és leigazolta a 8 órámat.
2016. júl. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!