Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki autó és kamionmosó...

Ha valaki autó és kamionmosó vállalkozást működtet van valamiféle törvényi kötelezettsége a telephelyén hóeltakarításra és síkosságmentesítésre? Ha van ki a felelős a betartatásáért?

Figyelt kérdés
Tegnap elakadtam egy mosó udvarán. A mosós dolgozók jelezték a problémát a tulajdonosnak. Aki üzent nekem hogy fél órán belül takarodjak el az útból különben a hatóságokkal jön oda és az sokba fog kerülni. A hó nem volt takarítva, letaposták a korábban elhaladó járművek. A frissen mosott kamionokról lefolyó víz tovább súlyosbította a helyzetet, több cm vastag jégpáncélt képezve. Hozattam 20 kg sót, nem engedte kiszórni mert károsítja a környezetet.

2017. jan. 14. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Az autómosó magánterület, de közúti szabályok érvényesek rá. A tulajdonos kötelessége a hóeltakarítás, csakúgy, mint a háztulajdonosoknak a ház előtti hóeltakarítás.

Azt kellett volna tenned, hogy nem vacakolsz a hóval, hanem megmondod a tulajnak, hogy te teszel feljelentést mulasztás és ebből következő anyagi károkozás miatt. Jegyzőkönyvet kapsz, és azt nyilvánosságra hozod. Továbbá a minimum, hogy kéred a panaszkönyvet, és az illetékes felettes szerveket is értesíted. A tulaj nem vonhat téged felelősségre olyan károkozásért, amiről ő tehet. Az ő hibája, hogy nem volt senkinek a munkaköri leírásában a hóeltakarítás, ill. nem rendelte ezt meg külsős munkaerőtől.

2017. jan. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Az autómosó magánterület, de közúti szabályok érvényesek rá."


Ez egyszerűen nem igaz! Ne tanácsolj hülyeségeket. Egy magánterületre nem vonatkoznak a kresz szabályai. Olyan szabályok vonatkoznak a területre amilyet a tulajdonos előír. Persze általában azt szokták kiírni, hogy a kresz szabályai az érvényesek, de ettől el is térhetnek!


Az elakadással kapcsolatban:

Elképesztő az ottdolgozók aroganciája veled szemben, ha valóban így történt az eset. Bár arra senkit nem lehet kötelezni, hogy a tulajdonán belül eltakarítsa a havat. (te sem takarítod össze a kertedben, csak a járdán)

A rendőrrel való fenyegetést nem kell komolyan venni, mert semilyen szabályt nem szegtél. A közúton sem büntet meg a rendőr azért mert elakadtál a hóban...

Én a helyedben beültem volna a fülkébe és vártam volna. Előbb utóbb maguk a melósok mentek volna segíteni neked, ha már nagyon útban lett volna a járműved. (kamionos vagyok. voltam már hasonló szituációban)

2017. jan. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez melyik mosó? Hol?
2017. jan. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nanemár! Például ha van egy feljáró a házamhoz, mondjuk elég hosszú, 300 méter, és kiírom hogy itt angolosan a bal oldalon kell közlekedni, akkor az úgy van? És ha anyósom jön felfele a jobboldalon és én pont megyek lefele a bal oldalamon és összemegyünk akkor a biztosító kinek fizet?
2017. jan. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

KRESZ=Közúti Rendelkezések Egységes Szabályozása


Ebben a KÖZÚT-on van a hangsúly! Egy magánterület nem lehet közút. Tehát nem vonatkoznak rá, a közúti szabályok. Kizárólag a teület tulajdonosa rendelkezhet a közlekedés rendjéről.

Van egyébként rengerteg nagy gyár, ami egy kisebb városnyi területen fekszik, ahol a tulajdonos által meghatározott közlekedési rend szerint kell közlekedni. Ezt rendszerint a portán kihelyezett, vagy átadott tájékoztató tartalmazza.


Tehát, ha a te anyósod nem tartja be a felhajtódon a balra tartás szabályát, holott erről tábla vagy egyéb más módon tájékoztatót kapott, akkor ha összementek ő lesz a vétkes. De nagyon elkanyarodtunk a kérdés témájától...

2017. jan. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!