Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Parkolóban történt koccanás...

Parkolóban történt koccanás esetén ki a felelős?

Figyelt kérdés
Parkolóból tolattam (tehát én szabályosan parkoltam) mögöttem keresztben állt egy autó kb. 10-15 perce,benne a sofőrrel. Sikerült összekoccanni (nem fértem ki tőle) az enyémen csak fényezési hiba lett, neki belapult a sárhányója. Rendőrt nem akart hívni, betétlapot nem töltöttünk csak telefon számot cseréltünk. NA ilyenkor mi van? Ki a hibás? ki fizet kinek? Osztott felelősség és mindenki javítsa a sajátját?

2016. dec. 2. 19:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted? Te mentél bele, találgass ki a hibás. (mellesleg ha úgyis ott volt nem ártott volna szólni neki, hogy engedjen ki, ahelyett, hogy rizikózol).
2016. dec. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

ő parkolt vagyis te voltál mozgásba, te tolattál ő bele! Ha nem férsz el, akkor vársz, de mivel ott volt szólhattál is volna, hogy "legyen szíves arrébb állni mert nem férsz ki"


Lényeg a lényeg te vagy a hibás, mivel te tolattál bele egy parkoló autóba!

2016. dec. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
7%
a parkolóőr
2016. dec. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Az, hogy valaki szabálytalanul áll, még nem jogosít fel senkit arra, hogy beletolasson.
2016. dec. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerinted? Ki ment neki kinek? Mert szerintem egyértelműen te. Azt nem értem, hogy lehet neked jogsid. Ha egy ember lett volna ott, annak is nekitolatsz?


Akármiért is ott állhatott az autó, ha lett volna kis esze, akkor kér betétlapot.

2016. dec. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
egyértelmű hogy te vagy a hibás de így már senki .lehet pereskedni.
2016. dec. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,de igazából még mindig furcsállom,h sem rendőrt nem akart sem betétlapot.. és 3 napja nem jelentkezik.


5.Drága!

Úgy lehet jogsom,h én vagyok Pusheen és megfenyegettem a vizsgabiztost,h tolatva elütöm g@cibe. De ez maradjon kettőnk közt,ha lehet.

Köszönöm!

2016. dec. 2. 20:47
 8/15 anonim válasza:
100%
lehet jogsija sem volt,részeg esetleg narkos volt.lehet nem is az ő autója volt.ki tudja ezt már?! hagyd a búsba ,elmullik.
2016. dec. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

a tolatás veszélye manővernek minősül..kétes esetben(mint most) meg kellene kérni valakit, hogy segítsen...akár az utat elálló autó vezetőjét...

nos ezért te vagy a hibás.

Aki nem akar rendőrt, sem betétlapot, az bizony valamiben sántikál..


ugye készítettél néhány fotót? mert figyeld meg, nemsokára nagyobb követelés érkezik, melyben felszólítanak a súlyos kár rendezésére. A tanuk neve megvan, ugye?


ha semmid nincs, akkor az bizony oboa...

2016. dec. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Rajtunk kívül csak egy ember volt ott,aki mellettem ült az anyósülésen. Igen van fotó az övéről és az enyémről is.
2016. dec. 2. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!